Znajdź nas na Facebooku

Europejskie Centrum Solidarności (Gdańsk 2017)

Na sam początek, to chyba trzeba powiedzieć coś o samy budynku Europejskiego Centrum Solidarności, jest on imponujący i idealnie zlokalizowany. Przecież to tutaj na terenie Stoczni Gdańskiej zmieniała się nasza historia. Do tego rdzawy budynek zaprojektowany przez pracownię FORT, niektórym przypomina kadłub statku, a innym po prostu stocznię. Budynek o powierzchni 25 349,75 m2 postawiono go w pobliżu Bramy nr 2 i Pomnika Poległych Stoczniowców.

Może teraz słów kilka co zobaczymy w środku, mamy tutaj ekspozycję stałą, która w przestrzeni sześciu sal przedstawia współczesną historię Polski, powstanie ruchu solidarnościowego oraz jego dziedzictwo. Pokazuje ona ruch opozycyjny w Polscy, który doprowadził do przemian demokratycznych w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz wystawy stałej w siedzibie Centrum mieści się m.in. archiwum, biblioteka, mediateka. Na parterze budynku znajdzie się całoroczny ogród oraz księgarnia, sklep z pamiątkami i kawiarnia.

Koszt biletu to 20,-zł, ulgowy 15,-zł, zawiera opłatę za audio-przewodnik dla każdego zwiedzającego. Oczywiście mamy jeszcze do wyboru całą masę opcji biletów rodzinnych, grupowych, kulturalnych, warsztatowych... Muzeum jest czynne przez cały rok z wyjątkiem kilku świąt. Dostępny jest dla zwiedzających w godz. 10:00 - 20:00. Na zwiedzanie należy poświęcić tutaj od 3 do 4 godzin.
Adres: pI. Solidarności 1, 80-863 Gdańsk, Polska.
Telefon: +48 58 772 41 12, strona: www.ecs.gda.pl

 

Powrót

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas

33 497 10 57
pn - pt 8:00 - 16:00

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek
8:00 - 16:00

Napisz do nas

Zapytanie o czarter

Skorzystaj z formularza zapytania
Kursy motorowodne
ISSA - Federacja Szkół Żeglarskich
STCW
Księgarnia Morska - mapy, locje, przewodniki żeglarskie
Klub żeglarski Halny