Znajdź nas na Facebooku

Dutch Navy Museum (Den Helder 2011)

Den Helder (Holandia) – port handlowy i promowy będący wrotami pomiędzy Morzem Północnym a holenderskim akwenem o stałym, regulowanym za pomocą konstrukcji hydrotechnicznych poziomie wody – wielkim jeziorem Ijsselmeer. W porcie znajduje się baza marynarki wojennej, przystań promowa zapewniająca między innymi regularne połączenie wyspy Texel z lądem oraz niewielka marina klubu jachtowego oferująca pełny zakres usług. Samo miasto nie jest zbyt ciekawe, natomiast warto odwiedzić muzeum morskie. Poza ekspozycją w gmachu zbiory muzealne obejmują kilka jednostek pływających zacumowanych na terenie obiektu.
 

Muzeum zostało założone w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku i jego głównym zadaniem jest przedstawienie zwiedzającym zasady funkcjonowania holenderskiej floty. Obecnie na cały kompleks składa się kilka budynków oraz trzy łodzie: pochodzący z okresu II wojny światowej trałowiec "Abraham Crijssen", wybudowany w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku okręt podwodny "Tonijn" (Tuńczyk) oraz 150 letni drewniany okręt wojenny "Scorpio".
 

Muzeum jest czynne przez cały rok z wyjątkiem kilku świąt. Dostępny jest dla zwiedzających w godzinach poniedziałek - piątek 10:00 - 17:00, sobota-niedziela 12:00 - 17:00. Na zwiedzanie należy poświęcić tutaj od 2 do 4 godzin.
Adres: Hoofdgracht 3, 1781 AA Den Helder, Holandia
Telefon: +31 223 657 534, strona: http://www.marinemuseum.nl

 

Powrót

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas

33 497 10 57
pn - pt 8:00 - 16:00

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek
8:00 - 16:00

Napisz do nas

Zapytanie o czarter

Skorzystaj z formularza zapytania
Kursy motorowodne
ISSA - Federacja Szkół Żeglarskich
STCW
Księgarnia Morska - mapy, locje, przewodniki żeglarskie
Klub żeglarski Halny