Znajdź nas na Facebooku

Ogród botaniczny "Jardin de Balata" (Martynika 2015)

Zaczynając lub kończąc rejs na Martynice, koniecznie należy udać się na zwiedzanie ogrodów botanicznych "Jardin de Balata". Na terenie tej znakomicie utrzymanej, dawnej posiadłości kolonialnej zgromadzono okazy flory zebrane z pasa międzyzwrotnikowego z różnych zakątków Ziemi. Rosną tu drzewa, krzewy i kwiaty z gatunków spotykanych w strefie podzwrotnikowej całego świata. Ogród można podziwiać z dołu jak i z góry, na wysokości kilku metrów pomiędzy drzewami umieszczone są wiszące mosty. Jednak wisienką na torcie są koliberki, kolorowe, szybkie, najmniejsze ptaszki na świecie. Nie bez powodu nazywane latającymi klejnotami.

Ogrody zostały otwarte 19 kwietnia 1986 roku. W pobliżu ogrodu istnieje także niewielkie arboretum (ogród dendrologiczny, dendrarium (łac. arbor, arboris – drzewo) – miejsce, w którym kolekcjonuje i prowadzi się badania nad drzewami i krzewami). Jest to najpiękniejszy i najciekawszy ogród botaniczny na Karaibach :) Wejście kosztuje 13,50euro, ale na prawdę warto je wydać.
Polecam gorąco do odwiedzenia tego niesamowitego miejsca.

Ogrod botaniczny "Jardin de Balata" czynny jest przez cały rok z wyjątkiem kilku świąt. Dostępne są dla zwiedzających od poniedziałku do niedzieli w godzinach 09:00 - 18:00. Na zwiedzanie należy poświęcić tutaj od 2 do 4 godzin. Adres: Route de Balata, Fort-de-France 97234, Martynika, Francja.
Telefon: +596 596 64 48 73, strona: www.jardindebalata.fr

PS. Wszystkim wybierającym się w rejs na Karaibach polecam książkę: „Karaiby dla żeglarzy – poradnik subiektywny” . Jest to rodzaj poradnika, locji opisującej warte odwiedzenia wyspy na karaibskim szlaku. Dobór wysp – zgodnie z tytułem – jest podyktowany subiektywnymi doświadczeniami autora. W książce zawarte są informacje przydatne przy planowaniu trasy jak również opisy wysp i ich historia.

 

Powrót

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas

33 497 10 57
pn - pt 8:00 - 16:00

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek
8:00 - 16:00

Napisz do nas

Zapytanie o czarter

Skorzystaj z formularza zapytania
Kursy motorowodne
ISSA - Federacja Szkół Żeglarskich
STCW
Księgarnia Morska - mapy, locje, przewodniki żeglarskie
Klub żeglarski Halny