Znajdź nas na Facebooku

Aquarium "Poema del Mar" (Las Palmas de Gran Canaria, marzec 2018)

Aquarium "Poema del Mar" jest bardzo nowym obiektem, a co za tym idzie wykorzystano tutaj całe mnóstwo nowoczesnych i zaskakujących rozwiązań. Pomysł na akwarium był prosty, wystawę podzielono na dwie części. Pierwsza to dżungla z rybami słodkowodnymi i zwierzętami żyjącymi w tych wodach ze wszystkich pięciu kontynentów. Druga część to morze i ryby ze słonych wód.

Niestety moje pierwsze wrażenia są bardzo kiepskie. Projekt dżungla jest słaby, na początek wkraczamy do dziwnych sal, pełnych plasków, schodków, podestów..... niby mamy tutaj akwaria, ale mało w nich zwierząt i prawdziwych roślin. Może potrzebują czasu aby wyrosnąć? W sumie akwarium zostało otwarto raptem trzy miesiące temu. Jedyny fajny element to wiszące, drewniano-lniane przejścia nad akwariami. Dużo osób zatrzymuje się tutaj aby przyprzeć się węgorzom elektrycznym, które mogą generować do 850 woltów.

Nie zrażamy się i idziemy dalej. Z każdym krokiem robi się ciekawiej, oglądamy coraz to ciekawsze akwaria. Robi się ładniej, bardziej kolorowo i w końcu wchodzimy do szklanych tuneli, lądując w środku gigantycznego akwarium. Widok tutaj jest bajeczny, a szczęśliwcy mogą trafić na moment karmienia rekinów. Wielkie ryby, płaszczki przepływają nam nad głowami. Można poczuć się jak na dnie oceanu. Tunele, uliczki wiją się, przeplatają, aby na koniec gigantyczne akwarium pokazało się nam ono w całej okazałości. Z ciekawostek to wielkie, szklane pudełko nazwano "Deep Sea" i jest największym akwarium na świecie. Jego wymiary to: 36m szerokości, 7,35m wysokości, 8,5m głębokości i mieści 5,5 milionów litrów wody. Wiecie, że grubość szyby wynosi aż 39cm grubości szkła. W tak gigantycznym akwarium pływa około 3.000 okazów.

Co najbardziej utkwi mi w pamięci z wizyty w Aquarium "Poema del Mar", to cylindryczne akwarium, które obchodzi się dookoła. Przechadzając się widzimy morski świat z różnych perspektyw, przy dnie, w głębinach czy przy powierzchni.

Akwarium "Poema del Mar" czynne jest przez cały rok z wyjątkiem kilku świąt. Dostępne jest dla zwiedzających od poniedziałku do niedzieli w godzinach 09:00 - 18:00. Bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje 25 euro/dorosły i 18 euro/dziecko. Do akwarium bardzo łatwo trafić, znajduje się w odległości kilku minut spacerem od portu w dzielnicy Santa Catalina. Można śmiało powiedzieć, że znajduje się w samym sercu miasta Las Palmas. Dokładny adres: Muelle Sanapú, Las Palmas de Gran Canaria, Hiszpania. Na zwiedzanie należy poświęcić tutaj od 2 do 5 godzin.
Adres: Muelle del Sanapú, 22, 35008 Las Palmas de Gran Canaria, Las Palmas, Hiszpania
Telefon: +34 928 010 350, strona: www.poema-del-mar.com

 

Powrót

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas

33 497 10 57
pn - pt 8:00 - 16:00

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek
8:00 - 16:00

Napisz do nas

Zapytanie o czarter

Skorzystaj z formularza zapytania
Kursy motorowodne
ISSA - Federacja Szkół Żeglarskich
STCW
Księgarnia Morska - mapy, locje, przewodniki żeglarskie
Klub żeglarski Halny