Znajdź nas na Facebooku

Muzeum SeaCity (Southampton, maj 2019)

Muzeum „SeaCity” opowiada historię mieszkańców Southampton i ich roli w historii morskiej Wielkiej Brytanii. Poznamy tutaj historię tych co opuścili miasto portowe w poszykowaniu pracy i chleba. Nie zabraknie nam również opowieści o ludziach, którzy przybyli to tego prężnego niegdyś miasta.

Jednak największym magnesem przyciągającym do tego muzeum jest historia bardzo pechowego statku. Muzeum „SeaCity” zostało otwarte 10 kwietnia 2012 roku z okazji setnej rocznicy zatopienia chyba najsławniejszego transatlantyku na świecie RMS „Titanica”. Wystawa „Titanic Story” ma nam przybliżyć tragedię statku oczami załogi i ich rodzin.

Możemy tutaj dokładnie prześledzić chronologię wydarzeń z katastrofy liniowca. Zaczynamy klasycznie od zderzenia z górą lodową, a kończymy na pojawienia się statku „Carpathii”. Na mnie największe wrażenie zrobiła sala sądowa, wykorzystująca elementy audiowizualne, które mają odtworzyć przebieg rozprawy po katastrofie.

Muzeum "SeaCity” czynne jest przez cały rok z wyjątkiem kilku świąt. Dostępne jest dla zwiedzających od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00 - 17:00. Bilet wstępu kosztuje 9 funtów. Na zwiedzanie należy poświęcić tutaj około 2-3 godziny. Adres: Havelock Rd, Southampton SO14 7FY, Wielka Brytania .
Telefon: +44 23 8083 4536 , strona: www.seacitymuseum.co.uk

 

Powrót

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas

33 497 10 57
pn - pt 8:00 - 16:00

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek
8:00 - 16:00

Napisz do nas

Zapytanie o czarter

Skorzystaj z formularza zapytania
Kursy motorowodne
ISSA - Federacja Szkół Żeglarskich
STCW
Księgarnia Morska - mapy, locje, przewodniki żeglarskie
Klub żeglarski Halny