Znajdź nas na Facebooku

Rejs morski (Chorwacja, maj 2009)

Weekendowomajowy rejs na trasie Sukosan - Sibenik - Skradin - Trogir - Vis lub Split J (pozdrowienia dla Marcina i Mateusza) - Primosten.

Pogoda dopisała, wiało znośnie i z nie najgorszych kierunków, temperaturowo też nieźle (byli amatorzy kąpieli morskich). Pogoda podczas całości rejsu odpowiadała zależności - st. Celsjusza > st. Beauforta, a to podobno gwarantuje dobre warunki na turystyczne żeglowanie.

Krajoznawczo również rejs bardzo udany. Odwiedziliśmy większość planowanych miejsc, tj. wyjątkowy średniowieczny Trogir, klimatyczny rybacki Primosten, część jachtów Błękitną Grotę na wyspie Bisevo, a część jachtów wielkoportowy Split z Pałacem Dioklecjana.

Ostatecznie, a chyba przede wszystkim dopisały załogi! W morzu wszyscy realizowali różne założenia, część szkoliła się na patent starszego sternika motorowodnego i Voditiela Brodice (gratulujemy raz jeszcze J!), część korzystała z uroków błogiego żeglowania robiąc namiętnie zdjęcia i jak tylko nie było wachty nawigacyjnej, grając w karty i poświęcając czas ulubionej lekturze. Natomiast w portach, w których to podobno statki butwieją, a ludzie schodzą na psy, wszyscy bez wyjątku oddawali się uciechom…

Więc skipperzy porty skrupulatnie dawkowali ;)

Pozdrawiam

Michał Kaczerowski / Kaczor

 

Powrót

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas

33 497 10 57
pn - pt 8:00 - 16:00

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek
8:00 - 16:00

Napisz do nas

Zapytanie o czarter

Skorzystaj z formularza zapytania
Kursy motorowodne
ISSA - Federacja Szkół Żeglarskich
STCW
Księgarnia Morska - mapy, locje, przewodniki żeglarskie
Klub żeglarski Halny