Znajdź nas na Facebooku

V Pszczyński Festiwal Ekologiczny "Rejs na czyste wody" (Pszczyna 2008)

15 czerwca 2008 roku odbył się już V Pszczyński Festiwal Ekologiczny pn. "Rejs na czyste wody" organizowany przez Urząd Miejski w Pszczynie oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie. Impreza, jak co roku, odbyła się na na pszczyńskim rynku.
W trakcie Festiwalu na scenie rywalizowali młodzi wykonawcy ze szkół i przedszkoli. Hasło przewodnie tegorocznego Festiwalu brzmi: "Woda czysta jak szkło, szkło ważne jak czysta woda".
 

W ramach Festiwalu rozstrzygnięte zostały następujące konkursy:
- plastyczny z hasłem przewodnim "Woda czysta jak szkło, szkło ważne jak czysta woda" (konkurs dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych oraz wychowanków ośrodków);
- piosenki ekologicznej (konkurs dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz wychowanków ośrodków);
- na najciekawsze malowidło na opakowaniach ze szkła (konkurs dla uczniów gimnazjów i wychowanków ośrodków);
- na najciekawszą prezentację multimedialną promującą walory i osobliwości przyrodnicze naszej gminy (konkurs dla licealistów).

Prowadzona była także zbiórka baterii i puszek aluminiowych, za które rozdawane były cenne nagrody. A w ramach akcji "Pszczyna miastem magnolii" za 20 kg makulatury otrzymywało się atrakcyjne odmiany tych krzewów.

 

Powrót

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas

33 497 10 57
pn - pt 8:00 - 16:00

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek
8:00 - 16:00

Napisz do nas

Zapytanie o czarter

Skorzystaj z formularza zapytania
Kursy motorowodne
ISSA - Federacja Szkół Żeglarskich
STCW
Księgarnia Morska - mapy, locje, przewodniki żeglarskie
Klub żeglarski Halny