Znajdź nas na Facebooku

XVI Bal Kapitanski 2019

Tegoroczny XVI Bal Kapitański (nie tylko dla kapitanów, ale dla wszystkich żeglarzy!!!!) odbędzie się po dłuższej przerwie. Zapraszamy zatem w góry, a dokładnie do Schroniska PTTK na Błatniej. TERMIN BALU: 23.02 - 24.02.2019

TERMIN BALU: 23.02 - 24.02.2019
MIEJSCE BALU:
Schronisko PTTK na Błatniej (Błatnia 20, 43-348 Brenna)
KOSZT BALU: 130,- zł/ os. + ewentualne koszty dojazdu
Cena zawiera: nocleg w pokojach 4, 5, 6 lub 8-osobowych, impreza, ciepłe dania, zimna płyta, śniadanie.

RAMOWY PLAN IMPREZY:
sobota - 23.II.2019
- około południa dojście do schroniska (możliwość dojazdu samochodem terenowym i z łańcuchami lub pojazdem gąsienicowym, jednym transportem będzie mogło jechać ok. 15 osób).
- do 1900 spacery po okolicznych szlakach turystycznych, zabawy na śniegu, dla zainteresowanych narty, oczywiście przygotowanie sukni balowych dla pań i garniturów dla panów :)
- dla chętnych 1600-1730 prezentacja zdjęć oraz filmów z ostatnich rejsów
- 1900 początek balu i uroczysta kolacja, ciepłe danie, zimna płyta, deser, kawa/herbata, później tańce, hulanki, swawole czyli zabawa do białego rana
- ok. 2400 ciepłe "co nieco"
- nocleg

niedziela 24.II.2019
- 1000 śniadanko, później spacer
- 1200 zakończenie imprezy, zejście/zjechanie ze schroniska

UWAGA: Istnieje możliwość przenocowania z piątku na sobotę, w sprawie rezerwacji prosimy o kontakt ze schroniskiem (33 853-64-84)

Schronisko PTTK na Błatniej znajduje się na wysokości 891 m n.p.m. Otacza go las mieszany z przewagą drzew bukowych. Od szczytu Błatniej wybiegają trzy grzbiety górskie:
• strona wschodnia- Stołów, Trzy Kopce, Błatnia, Klimczok
• północny-zachód- Cisowy Wielki, Czupel, Łazek, Zebrzydka
• strona północna- Przykra- Jaworze Nałęże; Przykra- Wapienica
Od strony południowej stoki spadają do doliny rzeki Brennicy w Brennej - jednej z najstarszych wsi Beskidu Śląskiego.

Dojście do schroniska:
• Bielsko-Biała kolejka liniowa do schroniska PTTK na Szyndzielni przez Klimczok na Błatnią (szlak żółty; 1 godzina 45 minut)
• Wapienica – Błatnia (szlak niebieski; 2 godziny 45 minut)
• Wapienica – Palenica – Przykra (szlak niebieski; 1 godzina 30 minut)
• Jaworze Dolne - Błatnia (szlak żółty; 2 godziny 30 minut)
• Jaworze Górne (szlak żółty; 1 godzina 45 minut)
• Jaworze Nałęże (szlak czerwony; 2 godziny 15 minut)
• Jasienica - Błatnia (szlak czerwony; 3 godziny 15 minut)
• Grodziec Śląski – Błatnia (szlak czerwony; 3 godziny 45 minut)
• Skoczów – Błatnia (szlak zielony, następnie niebieski a dalej czerwony; 4 godziny 15 minut)
• Brenna – Błatnia (szlak zielony; 1 godzina 30 minut)
• Szczyrk Biała – Chata Wuja Toma (szlak żółty; 20 minut, następnie szlak narciarski czerwony; 1 godzina 30 minut) – Stółów - Błatnia
Mapa szlaków na Błatnią - mapa-turystyczna.pl/node/schronisko-pttk-na-blatniej

Wspomnienia z naszych wcześniejszych bali:
2016 - XV Bal Kapitański tak dużo to nas jeszcze nie było, 2015 - XIV bal przy przystępny, balowo-urodzinowo-wybuchowo, 2014 - XII bal, mój najbardziej udany.... a przecież żeglarze są tacy przesądni, 2013 - Trzynastka w dacie i bal o mało co się nie odbył. Było trudno....., 2011 - Impreza po raz pierwszy w Szczyrku, 2010 - Równa impreza na Równicy, 2009 - Mgła i zupełny brak śniegu, 2008 - Równica jak zwykle jest piękna w zimie, 2007 - Najmodniejszy stał się kolor złoty, 2006 - Witamy nowych balowiczów, 2005 - Tym razem mamy fotki, szkoda, że zdjecia zastąpiły tekst pisany, 2004 - Zdjęć balowych nie ma, ale zobaczcie co się wydarzyło później, 2003 - W końcu ktoś zaczął dokumentować bale, 2002 - Po pierwszym balowym sukcesie, nastał czas na powtórkę, 2001 - Pierwszy Bal

Historia schroniska:
Schronisko powstało w 1925 roku z inicjatywy Niemieckiego Towarzystwa Turystycznego Naturfreunde - „Przyjaciele Przyrody”. W czasie drugiej wojnie światowej, obiekt został zmieniony na koszary Wehrmachtu i w wyniku działań wojennych, zostało w dużym stopniu zniszczone. Po wojnie schronisko zostało przekazane Polskiemu Towarzystwu Tatrzańskiemu, które przystąpiło do odbudowy. Jego remont nie trwał jednak długo, bo już w 1945 roku zostało zagospodarowane i oddane do użytku. Pierwszym polskim kierownikiem schroniska był Józef Konik. W latach 1954- 1962 Odział PTTK w Cieszynie rozbudował schronisko, kolejna modernizacja nastąpiła w latach 1965-1968. Obecnie możemy podziwiać bardzo dobrze prosperujące schronisko, cieszące się niesłabnącą popularnością od ponad 70 lat. Aktualnym dzierżawcą schroniska są Polskie Schroniska Turystyczne THF.

 

Formularz kontaktowy

« powrót

Opinie o naszej firmie i usługach

Artie

Organizacja każdego przedsięwzięcia skazana jest na sukces

Morze, ludzie, rejsy, woda a przede wszystkim przygoda. Sprawy nie do ogarnięcia załatwiają w jeden dzień, niemożliwe max. 3 dni. A tak poważnie? To było poważnie. Organizacja każdego przedsięwzięcia skazana jest na sukces. Pisząc "przedsięwzięcie" mam na myśli najbardziej pokręcone pomysły przyszłych załóg. Artur a może by popłynąć tam, albo tu… Takie historie kończą się zawsze jednym. Telefon do przemiłych dziewczyn w biurze firmy, gdzie mieści się centrum dowodzenia spraw trudnych i niemożliwych do zrobienia. Potem tylko czekasz na… "Artur na @ masz info". To wszystko. Tak jest w każdym przypadku. Ale żeby nie było tak cukierkowo, raz jedyny usłyszałem zakłopotanie w głosie. Tallin? Estonia? Przecież tam nikt nie pływa... A zaraz potem..." zobaczymy co się da zrobić". Kochani, 2 dni i ta sama historia "Artur info na @". I co, da się? Da się. Podejrzewam, że z rejsem na Jowiszu czy Saturnie mieliby jakieś kłopoty, bo na Wenus czy Marsie pewnie mają już wszystko obcykane. Mógłbym tak długo pisać o tym co dobre, zresztą moi poprzednicy wyrazili swoje opinie jak najbardziej trafnie i podpisuję się pod nimi obiema rękami.
A tak po ludzku to nie ma się do czego przypieprzyć...

Kursy motorowodne
ISSA - Federacja Szkół Żeglarskich
STCW
Księgarnia Morska - mapy, locje, przewodniki żeglarskie
Klub żeglarski Halny