Ad Astra - nowość wydawnictwa TRADEMAR

Ad Astra - nowość wydawnictwa TRADEMAR

AD ASTRA" to wyjątkowa publikacja, która wyróżnia się na tle dostępnych na rynku księgarskim dzieł traktujących o astronawigacji. Jej kompleksowe, a jednocześnie przystępne podejście do tematu czyni ją niezwykle wartościową pozycją dla każdego zainteresowanego nawigacją opartą na obserwacji ciał niebieskich. Książka nie tylko precyzyjnie wyjaśnia metody prowadzenia nawigacji morskiej, ale także oferuje wnikliwy wgląd w genezę i podstawy naukowe tych metod.

Kup tę książkę w Księgarni Morskiej

Pierwszy rozdział książki, zawierający usystematyzowane i klarowne wyjaśnienia podstawowych pojęć z zakresu klasycznej nawigacji, stanowi doskonały punkt wyjścia dla osób rozpoczynających swoją przygodę z astronawigacją. Dodatkowo, lektura ta oferuje fascynujące spojrzenie na historyczny kontekst i ewolucję technik nawigacyjnych.

Za niezaprzeczalną wartość książki odpowiada Autor, kpt. Jerzy Idzikowski, który jest zarówno doświadczonym kapitanem, jak i cenionym dydaktykiem. Jego bogate doświadczenie praktyczne i pedagogiczne przekłada się na autentyczność i głębię przekazanej wiedzy.