Aquarium de la Guadeloupe (Pointe a Pitre, Gwadelupa 2018)

Galeria - ciekawe miejsca na trasie naszych rejsów

Oceanarium "Aquarium de la Guadeloupe" znajduje się bardzo blisko mariny w Point a Pitre, spokojnym spacerkiem dojście zajmie nam około pół godziny. Budynek został odnowiony i ponownie oddany do zwiedzania na początku 2018 roku. Po remoncie powstała bardzo nowoczesna konstrukcja. Nowoczesność dotarła również do wnętrza i poza klasycznymi akwariami mamy cały interaktywny program edukacyjny. Dodatkowo dla dzieci stworzono gry edukacyjne: "Narysuj mi rybę", "Nurkowanie w morzu" oraz "Żółwie" .

Nie jest to może największe oceanarium na świecie, ale na pewno największe na Karaibach. Akwarium powstało, aby pokazać, przybliżyć nam życie Morza Karaibskiego, a w szczególności ekosystemu Gwadelupy. Mamy tutaj ponad 50 basenów z rybami, żółwiami, roślinami, rafami koralowymi, muszlami, a nawet lasem namorzynowym. Obejrzymy tutaj 24 filmy opowiadające nam o życiu w morzu.

To co mi się spodobało, nie pokazują tutaj ogólnie życia w morzach, ale konkretnie życie Morza Karaibskiego. Wiecie może, że 3 miliony lat temu przesmyk w Panamie zamknął się i oddzielił Ocean Atlantycki od Pacyfiku. To był moment powstania i dużego rozwoju między innymi Morza Karaibskiego. Obecnie oblicza się, że w Morzu Karaibskim mamy prawie 600 gatunków ryb, 70 gatunków koralowców i aż 1.200 gatunków mięczaków. "Aquarium of Guadeloupe" stara się przybliżyć, pokazać nam ten bogaty morski świat.

Akwarium w Gwadelupie czynne jest przez cały rok z wyjątkiem kilku świąt. Dostępne jest dla zwiedzających od poniedziałku do niedzieli w godzinach 09:00 - 19:00. Bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje 14 euro, dla dziecka do dwunastego roku życia 8,50 euro.Dzieci do czterech lat mają wstęp bezpłatny. Na zwiedzanie należy poświęcić tutaj około od 1 do 2 godzin. Adres: Place Créole La Marina, Gosier Guadeloupe 97190, Gwadelupa, Francja.
Telefon: +590 590 90 92 38, strona:
www.cafe-chaulet.com

PS. Wszystkim wybierającym się w rejs na Karaibach polecam książkę: „Karaiby dla żeglarzy – poradnik subiektywny” . Jest to rodzaj poradnika, locji opisującej warte odwiedzenia wyspy na karaibskim szlaku. Dobór wysp – zgodnie z tytułem – jest podyktowany subiektywnymi doświadczeniami autora. W książce zawarte są informacje przydatne przy planowaniu trasy jak również opisy wysp i ich historia.

Oceanarium w Gwadelupie foto: Katarzyna Kowalska Oceanarium Gwadelupa foto: Katarzyna Kowalska Akwarium na Gwadelupie foto: Katarzyna Kowalska Aquarium de la Guadeloupe foto: Katarzyna Kowalska Aquarium de la Guadeloupe foto: Katarzyna Kowalska Aquarium de la Guadeloupe foto: Katarzyna Kowalska Aquarium de la Guadeloupe foto: Katarzyna Kowalska Aquarium de la Guadeloupe foto: Katarzyna Kowalska Aquarium de la Guadeloupe foto: Katarzyna Kowalska Aquarium of Guadeloupe foto: Katarzyna Kowalska Aquarium of Guadeloupe foto: Katarzyna Kowalska Aquarium of Guadeloupe foto: Katarzyna Kowalska Aquarium of Guadeloupe foto: Katarzyna Kowalska Aquarium of Guadeloupe foto: Katarzyna Kowalska Oceanarium "Aquarium de la Guadeloupe" foto: Katarzyna Kowalska Oceanarium "Aquarium de la Guadeloupe" foto: Katarzyna Kowalska Oceanarium "Aquarium de la Guadeloupe" foto: Katarzyna Kowalska Oceanarium "Aquarium de la Guadeloupe" foto: Katarzyna Kowalska Oceanarium "Aquarium de la Guadeloupe" foto: Katarzyna Kowalska Rejs morski na Karaibach - Gwadelupa foto: Katarzyna Kowalska Rejs morski na Karaibach - Gwadelupa foto: Katarzyna Kowalska Rejs morski na Karaibach - Gwadelupa foto: Katarzyna Kowalska Rejs morski na Karaibach - Gwadelupa foto: Katarzyna Kowalska Rejs morski na Karaibach - Gwadelupa foto: Katarzyna Kowalska Oceanarium na Karaibach foto: Katarzyna Kowalska Oceanarium na Karaibach foto: Katarzyna Kowalska Oceanarium na Karaibach foto: Katarzyna Kowalska Oceanarium na Karaibach foto: Katarzyna Kowalska Oceanarium na Karaibach foto: Katarzyna Kowalska Oceanarium na Karaibach foto: Katarzyna Kowalska Oceanarium na Karaibach foto: Katarzyna Kowalska Oceanarium na Karaibach foto: Katarzyna Kowalska Oceanarium na Karaibach foto: Katarzyna Kowalska Oceanarium na Karaibach foto: Katarzyna Kowalska Oceanarium na Karaibach foto: Katarzyna Kowalska Oceanarium na Karaibach foto: Katarzyna Kowalska Oceanarium na Karaibach foto: Katarzyna Kowalska Oceanarium na Karaibach foto: Katarzyna Kowalska Oceanarium na Gwadelupie foto: Katarzyna Kowalska Oceanarium na Gwadelupie foto: Katarzyna Kowalska Oceanarium na Gwadelupie foto: Katarzyna Kowalska Oceanarium na Gwadelupie foto: Katarzyna Kowalska Oceanarium na Gwadelupie foto: Katarzyna Kowalska Oceanarium na Gwadelupie foto: Katarzyna Kowalska Oceanarium na Gwadelupie foto: Katarzyna Kowalska

Najbliższe rejsy

Holandia, Anglia

Marcowy rejs do Londynu - rejs pływowy

Termin: 24.03 - 03.04.2023 3600 zł/os Marcowy rejs do Londynu - rejs pływowy

Czytaj więcej »

Chorwacja - szkoleniowo

Majówka w Chorwacji - rejs szkoleniowy

Termin: 29.04 - 06.05.2023 3600 zł/os Majówka w Chorwacji - rejs szkoleniowy

Czytaj więcej »

Chorwacja

Majówka w Chorwacji

Termin: 29.04 - 06.05.2023 3300 zł/os Majówka w Chorwacji

Czytaj więcej »

Polecamy

Kursy i egzaminy motorowodne

Locje i mapy IMRAY - dostępne od ręki

Odwieź nasz kanał na YOUTUBE