Księgarnia Lello (Porto, styczeń 2019)

Galeria - ciekawe miejsca na trasie naszych rejsów

Księgarnia Lello w Porto, znana również jako księgarnia Lello & Irmao lub księgarnia Chardron (po portugalsku Livraria Lello lub Livraria Lello & Irmão) to najpiękniejsza księgarnia w całej Portugalii, a także jedna trzech najpiękniejszych księgarni na całym świecie. Jest po prostu czarodziejsko - bajkowa.

Historia księgarni Lello sięga roku 1869, kiedy to powstała Międzynarodowa Księgarnia Ernesto Chardron (Livraria Internacional de Ernesto Chardron). Później przechodziła ona z rąk do rąk, aż w końcu w 1894 roku zakupili ją bracia Lello. 13 stycznia 1906 roku została zainaugurowana działalność księgarni w budynku, który podziwiają dzisiaj setki tysięcy turystów z całego świata. Obecnie znana jest ona po prostu pod nazwą Księgarnia Lello.
Całe wnętrze utrzymane jest w drewnie, regały na książki wykończone są w stylu gotyckim, a to co najbardziej urzeka to wijące, drewnianie schody. Prowadzą one na pierwsze piętro gdzie znajduje się duży witraż z mottem księgarni “Decus in Labore“, co znaczy “W pracy jest honor“.

Oczywiście nadal jest księgarnia. Na półkach znajdziemy sporo ciekawych pozycji, w dużej mierze w języku angielskim.

Księgarnia „Lello” czynna jest przez cały rok z wyjątkiem kilku świąt. Dostępne jest dla zwiedzających od poniedziałku do niedzieli w godzinach 09:30 - 20:00. Bilet wstępu kosztuje 5 euro (bilet można wymienić na książkę). Na zwiedzanie/zakupy należy poświęcić tutaj około 1 godziny.
Adres: R. das Carmelitas 144, 4050-161 Porto, Portugalia
Telefon: +351 22 200 2037, strona: www.livrarialello.pt

Księgarnia Lello (Porto) foto: Michał Czaplicki Księgarnia Lello (Porto) foto: Michał Czaplicki Księgarnia Lello (Porto) foto: Michał Czaplicki Księgarnia Lello (Porto) foto: Michał Czaplicki Księgarnia Lollo (Porto) foto: Michał Czaplicki Księgarnia Lello (Porto) foto: Kasia Koj Księgarnia Lello (Porto) foto: Piotr Kowalski Księgarnia Lello w Porto | Charter.pl foto: Kasia Koj Księgarnia Lello w Porto | Charter.pl foto: Kasia Koj Księgarnia Lello w Porto | Charter.pl foto: Kasia Koj Księgarnia Lello w Porto | Charter.pl foto: Kasia Koj Księgarnia Lello w Porto | Charter.pl foto: Kasia Koj Księgarnia Lello w Porto | Charter.pl foto: Kasia Koj Księgarnia Lello w Porto | Charter.pl foto: Kasia Koj Księgarnia Lello w Porto | Charter.pl foto: Kasia Koj Księgarnia Lello w Porto | Charter.pl foto: Kasia Koj

Najbliższe rejsy

Chorwacja - szkoleniowo

Majówka w Chorwacji - rejs szkoleniowy

Termin: 25.04 - 02.05.2020 2800 zł/os Majówka w Chorwacji - rejs szkoleniowy

Czytaj więcej »

Włochy (Neapol, Wyspy Poncjańskie)

Włochy - Neapol - Wyspy Poncjańskie

Termin: 25.04 - 02.05.2020 3300 zł/os Włochy - Neapol - Wyspy Poncjańskie

Czytaj więcej »

Holandia, Anglia

Majowy rejs do Londynu - rejs pływowy

Termin: 15 - 25.05.2020 3500 zł/os Majowy rejs do Londynu - rejs pływowy

Czytaj więcej »

Polecamy

Locje i mapy IMRAY dostępne od ręki

Youtube.com