Karnawał na Wyspach Kanaryjskich (Santa Cruz de La Palma, marzec 2019)

Galeria - ciekawe miejsca na trasie naszych rejsów

Karnawał w Santa Cruz de La Palma jest troszeczkę inny niż te które do tej pory widzieliśmy. Jest to bowiem impreza, której najważniejszą częścią jest festyn w trakcie którefo uczestnicy ubierają się na biało, zakładają słomkowe kapelusze i nawzajem obsypują się pudrem. Brzmi dziwnie? A na pewno intrygująco..
Pochodzenie imprezy sięga XIX wieku, kiedy to do miasta powraca wielu bardzo bogatych emigrantów z Ameryki. Większość z nich przybuwa z Kuby, co mocno widać obecnie na ulicach miasta. Wracają okropnie bogaci, przypływają statkami pełnymi jedzenia, tytoniu, alkoholu i różnego rodzaju sprzętów. Jeden z takich statków pozostawia w porcie źle zapakowany ładunek z którego powolutku wysypuje się mąka. Nie umknęło to uwadze bawiącym się dookoła ludzi i szybko zaczynają obsypywać się białym proszkiem. Podobno tak to się zaczęło.
Przez lata fiesta Los Indianos w Santa Cruz de La Palma. ta się zmieniała, ewoluowała. Nie wystarczało bawiącym się, już tylko obsypywanie białym talkiem. W latach 70-tych dodano jeszcze jeden element - parodię dawnych emigrantów. Zaczęto przejaskrawiać ich sposób ubioru, rozmowy i podejścia do innych.
Obecnie na ulicach miasta dominuje kubańska muzyka, kubańskie potrawy, kubański tytoń i oczywiście kubański rum!

Karnawał na La Palma - spotkanie na szczycie "białych" postaci foto: Piotr Kowalski Karnawał na La Palma - spotkanie na szczycie "białych" postaci foto: Piotr Kowalski Karnawał na La Palma - spotkanie na szczycie "białych" postaci foto: Piotr Kowalski Karnawał na La Palma - spotkanie na szczycie "białych" postaci foto: Piotr Kowalski Karnawał na La Palma - spotkanie na szczycie "białych" postaci foto: Piotr Kowalski Karnawał na La Palma - spotkanie na szczycie "białych" postaci foto: Piotr Kowalski Karnawał na La Palma - spotkanie na szczycie "białych" postaci foto: Piotr Kowalski Karnawał na Wyspach Kanaryjskich - biała La Palma foto: Kasia Koj Karnawał na Wyspach Kanaryjskich - biała La Palma foto: Kasia Koj Karnawał na Wyspach Kanaryjskich - biała La Palma foto: Kasia Koj Karnawał na Wyspach Kanaryjskich - biała La Palma foto: Kasia Koj Karnawał na Wyspach Kanaryjskich - biała La Palma foto: Kasia Koj Karnawał na Wyspach Kanaryjskich - biała La Palma foto: Kasia Koj Karnawał na Wyspach Kanaryjskich - biała La Palma foto: Kasia Koj Karnawał na Wyspach Kanaryjskich - biała La Palma foto: Kasia Koj Karnawał na Wyspach Kanaryjskich - biała La Palma foto: Kasia Koj Karnawał na Wyspach Kanaryjskich - biała La Palma foto: Kasia Koj Karnawał na Wyspach Kanaryjskich - biała La Palma foto: Kasia Koj Karnawał na Wyspach Kanaryjskich - biała La Palma foto: Kasia Koj Obcy atakują, jak się bawić to się bawić foto: Kasia Koj Talk, rum i zabawa do białego rana - Karnawał na Wyspach Kanaryjskich w Santa Cruz na wyspie La Palma 2019 foto: Kasia Koj Talk, rum i zabawa do białego rana - Karnawał na Wyspach Kanaryjskich w Santa Cruz na wyspie La Palma 2019 foto: Kasia Koj Talk, rum i zabawa do białego rana - Karnawał na Wyspach Kanaryjskich w Santa Cruz na wyspie La Palma 2019 foto: Kasia Koj Talk, rum i zabawa do białego rana - Karnawał na Wyspach Kanaryjskich w Santa Cruz na wyspie La Palma 2019 foto: Kasia Koj Talk, rum i zabawa do białego rana - Karnawał na Wyspach Kanaryjskich w Santa Cruz na wyspie La Palma 2019 foto: Kasia Koj Talk, rum i zabawa do białego rana - Karnawał na Wyspach Kanaryjskich w Santa Cruz na wyspie La Palma 2019 foto: Kasia Koj Talk, rum i zabawa do białego rana - Karnawał na Wyspach Kanaryjskich w Santa Cruz na wyspie La Palma 2019 foto: Kasia Koj Talk, rum i zabawa do białego rana - Karnawał na Wyspach Kanaryjskich w Santa Cruz na wyspie La Palma 2019 foto: Kasia Koj