Najważniejsza zawsze jest załoga (Chorwacja - sierpień 2011)

Galeria - czartery za nami

Po latach licznych szkoleń i rejsów otrzymałem upragniony patent Kapitana. Pierwszy samodzielny rejs. Już nie będzie pogoni za liczbą wypływanych godzin i ilością mil. Będzie to rejs do nikąd i z powrotem.

Kapitan nie istnieje, jeżeli nie funkcjonuje jego załoga. Moja żona, synek i hrabia Jacek pływali już ze mną, ale pozostałe 6 osób nigdy nie było na morzu.

Przyjeżdżamy do Sukosanu. Przejmujemy jacht, wstępne porządki, przyglądam się załodze. Jestem nie tyle zaskoczony, co zachwycony. Okazuje się, że mam bardzo kulturalna i elegancka załogę. Agata i Marysia, to pedagodzy i współpracują z młodzieżą. /tez mi coś!/. Jarek, to drugi wicemistrz świata ze St. Moritz w klasie 420 a Stasiu to uosobienie Dawida, trzeba powiedzieć mu tylko z czym ma walczyć. Sędziwy Hrabia pozwala sobie na uwagi, ale jemu wolno. Wspaniale towarzystwo.

Płyniemy. Kiepsko wieje. Trudno jest opisywać rejs na jakim wielu żeglarzy już było i to nie raz. Czym ich zaskoczyć! Co interesuje nas ? Oczywiście Skradin. - trudno oprzeć się urokom rzeki i mosteczku, gdzie funkcjonuje bimbrownia, należy tez spróbować. Rogoźnica, Palmiżana choć zachwycają rewia Yachtów, to jednak bardzo drogie mariny i lepiej popatrzeć na nie z daleka. Vis ma za mało miejsc i trzeba nocować na kotwicy. Podobnie w Hvar. Najpiękniejsze są małe, urokliwe zatoczki osłonięte od wiatru, gdzie spokojnie można przenocować, korzystając z piękna otaczającej przyrody i czystej wody. Najsmutniejszy w tym wszystkim jest koniec. Jeszcze nie zdążyliśmy się dobrze zapoznać a już trzeba się żegnać.

Opinia: Bardzo udany rejs, fantastyczne towarzystwo. W subiektywnej ocenie na skali 10 wystawił bym notę 8/9 i określił mianem wspanialej imprezy.

z poważaniem

Zdzinio SZUBA - Kap.

P.S. uważam, że w rejsach turystycznych, rekreacyjnych nie znaczą tyle umiejętności żeglarskie, co umiejętności dobrego zachowania i przystosowania się do warunków. Daje to poczucie dobrze spędzonego czasu.

Zdzinio SZUBA - Kap.

kapitan foto: Zdzisław Szubski dzielna załoga foto: Zdzisław Szubski dzielna załoga :) foto: Zdzisław Szubski dzielna załoga :) foto: Zdzisław Szubski dzielna załoga :) foto: Zdzisław Szubski dzielna załoga :) foto: Zdzisław Szubski dzielna załoga :) foto: Zdzisław Szubski dzielna załoga :) foto: Zdzisław Szubski dzielna załoga  foto: Zdzisław Szubski w morzu foto: Zdzisław Szubski  foto: Zdzisław Szubski załoga foto: Zdzisław Szubski w morzu foto: Zdzisław Szubski załoga foto: Zdzisław Szubski załoga foto: Zdzisław Szubski  foto: Zdzisław Szubski w morzu foto: Zdzisław Szubski  foto: Zdzisław Szubski  foto: Zdzisław Szubski  foto: Zdzisław Szubski  foto: Zdzisław Szubski  foto: Zdzisław Szubski  foto: Zdzisław Szubski  foto: Zdzisław Szubski  foto: Zdzisław Szubski  foto: Zdzisław Szubski  foto: Zdzisław Szubski  foto: Zdzisław Szubski  foto: Zdzisław Szubski  foto: Zdzisław Szubski  foto: Zdzisław Szubski