Wiosenne żeglowanie w południowej Chorwacji i Czarnogórze

Galeria - czartery za nami

Tym razem długi weekend majowy postanowiłem spędzić w Czarnogórze. Zebrałem załogę i 28 kwietnia wypłynęliśmy z Dubrownika na południe.
Pogoda jak w lecie - upał wręcz i niestety brak wiatru :) to początek naszej przygody. Ciężko się wchodziło na "górkę" Kotorską ale warto było (zobaczcie te zdjęcia).
Budva mówi językiem polskim i rosyjskim, a puby otwarte 24h. Zdecydowanie polecam wszystkim taką wyprawę choć w samej Czarnogórze za dużo nie ma żeglowania.
Małym utrudnieniem są odprawy celne i obligatoryjny obowiązek przemieszczania się pomiędzy odprawami najkrótsza drogą. Zbyt luźne podejście do tej zasady kosztuje 666 kun mandatu.
By zażyć trochę żeglarstwa w drugiej połowie rejsu wróciliśmy do Chorwacji. Tam udało się nam nawet robić uniki przed burzami, ale za to nam pięknie powiało :-)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na kolejne rejsy oczywiście pod banderą charter.pl 

kpt. Timi

Rejs morski do Czarnogóry foto: kpt. Timi Rejs morski do Czarnogóry foto: kpt. Timi Rejs morski do Czarnogóry foto: kpt. Timi Rejs morski do Czarnogóry foto: kpt. Timi Rejs morski do Czarnogóry foto: kpt. Timi Rejs morski do Czarnogóry foto: kpt. Timi Rejs morski do Czarnogóry foto: kpt. Timi Rejs morski do Czarnogóry foto: kpt. Timi Rejs morski do Czarnogóry foto: kpt. Timi Rejs morski do Czarnogóry foto: kpt. Timi

Najbliższe rejsy

Holandia, Anglia

Kwietniowy rejs do Londynu - rejs pływowy

Termin: 01 - 11.04.2022 3300 zł/os Kwietniowy rejs do Londynu - rejs pływowy

Czytaj więcej »

Chorwacja - szkoleniowo

Majówka w Chorwacji - rejs szkoleniowy

Termin: 30.04 - 07.05.2022 3050 zł/os Majówka w Chorwacji - rejs szkoleniowy

Czytaj więcej »

Holandia, Anglia

Majowy rejs do Londynu - rejs pływowy

Termin: 13 - 23.05.2022 3600 zł/os Majowy rejs do Londynu - rejs pływowy

Czytaj więcej »

Polecamy

Locje i mapy IMRAY dostępne od ręki

Bony prezentowe dla żeglarza

Youtube.com

Kursy i szkolenia ON-LINE