Wiosenne żeglowanie w południowej Chorwacji i Czarnogórze

Galeria - czartery za nami

Tym razem długi weekend majowy postanowiłem spędzić w Czarnogórze. Zebrałem załogę i 28 kwietnia wypłynęliśmy z Dubrownika na południe.
Pogoda jak w lecie - upał wręcz i niestety brak wiatru :) to początek naszej przygody. Ciężko się wchodziło na "górkę" Kotorską ale warto było (zobaczcie te zdjęcia).
Budva mówi językiem polskim i rosyjskim, a puby otwarte 24h. Zdecydowanie polecam wszystkim taką wyprawę choć w samej Czarnogórze za dużo nie ma żeglowania.
Małym utrudnieniem są odprawy celne i obligatoryjny obowiązek przemieszczania się pomiędzy odprawami najkrótsza drogą. Zbyt luźne podejście do tej zasady kosztuje 666 kun mandatu.
By zażyć trochę żeglarstwa w drugiej połowie rejsu wróciliśmy do Chorwacji. Tam udało się nam nawet robić uniki przed burzami, ale za to nam pięknie powiało :-)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na kolejne rejsy oczywiście pod banderą charter.pl 

kpt. Timi

Rejs morski do Czarnogóry foto: kpt. Timi Rejs morski do Czarnogóry foto: kpt. Timi Rejs morski do Czarnogóry foto: kpt. Timi Rejs morski do Czarnogóry foto: kpt. Timi Rejs morski do Czarnogóry foto: kpt. Timi Rejs morski do Czarnogóry foto: kpt. Timi Rejs morski do Czarnogóry foto: kpt. Timi Rejs morski do Czarnogóry foto: kpt. Timi Rejs morski do Czarnogóry foto: kpt. Timi Rejs morski do Czarnogóry foto: kpt. Timi

Najbliższe rejsy

Grecja (Cyklady)

Grecja - Cyklady

Termin: 20 - 27.06.2020 2600 zł/os Grecja - Cyklady

Czytaj więcej »

Holandia, Anglia

Wakacyjny rejs do Londynu - rejs pływowy

Termin: 06 - 17.07.2020 3600 zł/os Wakacyjny rejs do Londynu - rejs pływowy

Czytaj więcej »

Chorwacja

Północna Chorwacja

Termin: 18 - 25.07.2020 3300 zł/os Północna Chorwacja

Czytaj więcej »

Polecamy

Locje i mapy IMRAY dostępne od ręki

Youtube.com

Kursy i szkolenia ON-LINE