Wiosenne żeglowanie w południowej Chorwacji i Czarnogórze

Galeria - czartery za nami

Tym razem długi weekend majowy postanowiłem spędzić w Czarnogórze. Zebrałem załogę i 28 kwietnia wypłynęliśmy z Dubrownika na południe.
Pogoda jak w lecie - upał wręcz i niestety brak wiatru :) to początek naszej przygody. Ciężko się wchodziło na "górkę" Kotorską ale warto było (zobaczcie te zdjęcia).
Budva mówi językiem polskim i rosyjskim, a puby otwarte 24h. Zdecydowanie polecam wszystkim taką wyprawę choć w samej Czarnogórze za dużo nie ma żeglowania.
Małym utrudnieniem są odprawy celne i obligatoryjny obowiązek przemieszczania się pomiędzy odprawami najkrótsza drogą. Zbyt luźne podejście do tej zasady kosztuje 666 kun mandatu.
By zażyć trochę żeglarstwa w drugiej połowie rejsu wróciliśmy do Chorwacji. Tam udało się nam nawet robić uniki przed burzami, ale za to nam pięknie powiało :-)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na kolejne rejsy oczywiście pod banderą charter.pl 

kpt. Timi

Rejs morski do Czarnogóry foto: kpt. Timi Rejs morski do Czarnogóry foto: kpt. Timi Rejs morski do Czarnogóry foto: kpt. Timi Rejs morski do Czarnogóry foto: kpt. Timi Rejs morski do Czarnogóry foto: kpt. Timi Rejs morski do Czarnogóry foto: kpt. Timi Rejs morski do Czarnogóry foto: kpt. Timi Rejs morski do Czarnogóry foto: kpt. Timi Rejs morski do Czarnogóry foto: kpt. Timi Rejs morski do Czarnogóry foto: kpt. Timi