Maj 2007 (Hiszpania)

Galeria - rejsy za nami

Hiszpania przywitała nas pięknym słońcem i zupełnym brakiem wiatru :) Po przeczekaniu ciszy ruszyliśmy w stronę Balearów i to od razu na największą wyspę archipelagu - Majorkę.

Zaskoczyła nas ona bardzo zróżnicowanym krajobrazem - niziny w środkowej części (Es Pla) po "alpejskie" góry w Serra de Tramuntana. Nie można tutaj nie wspomnieć o niewielkich zatokach w których można odkryć piękne plaże. Po dwóch dniach ruszyliśmy w dalszą drogę, celem naszym stała się Ibiza. Nie znajdzie się tutaj wielkich miast i aglomeracji jak na Majorce, czuć tutaj wiejski charakter wyspy. Gaje oliwne otaczające stare, kamienne domostwa...... oraz drugie oblicze wyspy. Gwarne kluby nocne, dyskoteki i bary (pozostałości po hippisowskiej kulturze lat 60). Należy tutaj wspomnieć, że Ibiaza w dziewięćdziesiątych poprzedniego stulecia została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa, jako najbardziej rozrywkowe miejsce na świecie :)

Następnym naszym celem była Formentera, najmniejsza i najspokojniejsza z zamieszkanych wysp Balearów. Moim zdaniem jest tutaj najwspanialsza plaża jaką można zobaczyć.

Zdjęcia jak zwykle są wybrane od naszych załóg: Oli, Radka, Tomka, Petera i moje :)

Kasia

Port Mataro wita foto: Kasia marina foto: Kasia wypływamy foto: Kasia nauka wypełniania dziennika foto: Peter zakładamy kontra szoty foto: Peter sprzątanie foto: Peter już w porcie foto: Kasia Peter Piekar Port Palma katedra w Palmie ..... na rozstaju dróg pyszna sangria oni też w drodze widoczek :) Beatka urokliwa zatoczka następny widoczek uliczka jak japońska wycieczka i następna zatoczka kozioł, albo kozica odpoczynek są niegroźne zwiedzamy jacht Rysia plaża..... Tomek uliczki Palmy dorożki przy katedrze znowu w drodze Ibiza :) romantyczny zachód słońca uliczki Ibizy widok z góry odpoczynek i jeszcze jedna uliczka Hiszpania foto: plaża i plaża...... Ola i Beatka Radek i Janusz Jurek Ola Kasia Peter załoga Andrzeja Ibiza nocą w drodze do jaskini cudowna jaskinia :) znowu plażujemy zachód ktoś nam przeszkadza z kąpielą zatoczka z góry w morzu przejście w skale zatoczka z boku i drugiego boku i na wprost :) stadion na targu ogrody Gaudiego ogrody Gaudiego ogrody Gaudiego La Sagrada Familia La Sagrada Familia ogrody Gaudiego w stronę plaży foto: Peter i plażowanie załogowe foto: Kasia droga na plażę... foto: Peter plaża na Formentiere foto: Kasia wycieczkowy katamaran foto: Kasia wodowanie foto: Kasia Peter próbuje zatopić ponton foto: Kasia szczęśliwy powrót foto: Kasia dzielna załoga