Rejs morski (Grecja, Cyklady, czerwiec 2007)

Galeria - rejsy za nami

Podobno najstarsi żyjący mieszkańcy Cyklad nie pamiętają takiej pogody w drugiej połowie czerwca! Ponad czterdziestostopniowe upały i brak wiatru. Chwytaliśmy każdy podmuch, przekupywaliśmy Posejdona na wszelkie możliwe sposoby, ale Prawdziwa Żeglarska Przygoda, kiedy wiatr osiągnął sześć stopni w skali Beauforta, trwała tylko jeden dzień i jedną noc. Ale cóż - nie sztuka żeglować, kiedy wieje! Pomimo kiepskich wiatrów udało nam się nawet zerwać fał foka?

Jednak mimo niesprzyjających okoliczności przyrody nudzić się było trudno. Wiele czasu spędzaliśmy na oglądaniu krajobrazu wysp z morza i lądu, zwiedzaniu starożytnych zabytków, smakowaniu lokalnej kuchni, morskich kąpielach i obserwowaniu miejscowej ludności. Przyglądając się Grekom można się od nich uczyć spokojnego podejścia do życia i spraw codzienności! Na wyspach działają niedrogie wypożyczalnie quadów, skuterów i samochodów. Dzięki temu udało nam się zobaczyć więcej, niż gdybyśmy byli zdani na własne nogi, a do tego posmakować nowych wrażeń.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.
 

Monika Szewc

SMOK Gliwicki Sounion - Pierwsze zabytki i pierwszy strajk Sounion najmniejszy jacht po lewej nasz trasa KEA - My i antyczny lew z dziwną paszczą Czas nanieść pozycje Śniadanko gotowe Na sztagach suszą się nasze ośmiorniczki Śliczny kościółek w Mikonos Wiatraki żywe i martwe Och jak tu pięknie Pelikan z Mikonos Kolumny z Delos Kotlet z ośmiornicy - pyszności Ciężka praca pod żaglami Gdzie ten wiatr? Foczki na pokładzie Śliczne Santorini Quady to moje całe życie Jedziemy zwiedzać Polowanie na zachód słońca Polowanie na zachód słońca cd Wyprawa na plaże Czerwona plaża Romantyczny zachód słońca na Milos Milos i niebieskie uliczki Pumeksowo wapienna plaża Plażowania ciąg dalszy Syrena i jej pierwsza ofiara Wenus z Milos Nasz jacht - The Pink Elephant Może wody? Osły na Hydrze Hydra w całej okazałości Obrona portu Dostawa wody Kremik i jej armata W końcu wiatr Egina i jej kamyki Morskie jadło Załoga Pink Elephant