Wrzesień 2011 (Morze Północne)

Galeria - rejsy za nami

Ciekawym pomysłem na intensywny rejs w wariancie wyjścia i powrotu do tego samego portu jest przejście Kanału Kilońskiego a następnie okrążenie duńskiego Półwyspu Jutlandzkiego. Oczywiście, nie jest to propozycja na 7-dniowy czarter – tu potrzeba przynajmniej 10, a jeszcze lepiej 14 dni aby spokojnie pokonać tę trasę. Rejs można zacząć w wielu miejscach, ale biorąc pod uwagę dostępność jachtów i łatwość dojazdu z Polski wybraliśmy Heiligenhafen. Port znajduje się w okolicy wyspy Fehmarn, jest tutaj dobry dojazd samochodem oraz koleją.
 

Pomysł fajny, zatem postanowiliśmy go szybko wprowadzić w życie. Końcem września wyczarterowaliśmy jacht w Heiligenhafen i przez Kanał Kiloński popłynęliśmy na Morze Północne. Jakież było rozczarowanie załogi, jak po wpłynięciu na październikowe "północne" dopadła nas flauta i piękne słoneczko. Taka pogoga utrzymywała się przez następne 8 dni. Plany opłynięcia Półwyspu Jutlandzkiego musieliśmy odłożyć na przyszły rok. Po zmianie planów uUdało się nam odwiedzić przepiękną wyspę Helgoland (położona ok. 25 Mm od brzegu niemieckiego). Dopłynęliśmy do Den Helder, aby zwiedzić muzeum morskie (bardzo polecam) i szybko przez Kilonię wróciliśmy do Heiligenhafen.

załoga w kompelcie :)  foto: mola  załoga na pokładzie foto: Kasia wypływamy z Heiligenhafen foto: Kasia i dodatkowy pasażer foto: Peter zmieścimy się?? foto: Kasia Kanał Kiloński foto: Kasia Kanał Kiloński foto: Kasia Kanał Kiloński foto: Kasia Kanał Kiloński foto: Kasia Kanał Kiloński foto: Kasia Kanał Kiloński foto: Kasia Kanał Kiloński foto: Kasia Kanał Kiloński foto: Kasia Helgoland foto: Kasia Helgoland foto: Kasia Helgoland foto: Kasia Helgoland foto: Kasia Helgoland foto: Kasia Helgoland foto: Kasia Helgoland foto: Kasia Helgoland foto: Kasia Helgoland foto: Kasia Michał foto: Kasia Helgoland foto: Kasia Helgoland foto: Kasia Helgoland foto: Kasia Helgoland foto: Kasia Helgoland foto: Kasia w morzu foto: Peter w morzu foto: Peter w morzu foto: Peter Den Helder foto: Kasia muzeum morskie w Den Helder foto: Kasia muzeum morskie w Den Helder foto: Peter muzeum morskie w Den Helder foto: Kasia muzeum morskie w Den Helder foto: Peter muzeum morskie w Den Helder foto: Kasia muzeum morskie w Den Helder foto: Kasia i znowu w morzu foto: Kasia ciężka praca na pokładzie foto: Kasia i pod pokładem foto: Kasia w drodze powrotnej foto: Kasia wracamy do Heiligenhafen  foto: Kasia