Żeglarskie środy w Rogatej zaprasza Charter.pl - spotkanie kapitanem Krystianem Szypka opowiadającym o regatach samotników OSTAR 2013 (Bielsko-Biała 2013)

Galeria - wydarzenia za nami

Dziękujemy Krystianowi za przybycie i opowiedzenie nam o swoich przygotowaniach do regat, jak i przybliżenia historii i idei regat samotników OSTAR. Miło było się spotkać w gronie znajomym i i wysłuchać barwnych opowieści kapitana. Mamy nadzieję, że po powrocie z regat znajdzie dla nas chwilkę czasu aby opowiedzieć jak było :) Co się nam udało dowiedzieć, postarma się wam w skrócie przedstawić.

Regaty OSTAR (Original Single Handed Transatlantic Race) to najstarsze transatlantyckie regaty samotników. Autorem i pomysłodawcą Regat OSTAR był Herbert "Blondie" Hasler (1956 r), odbywają się co 4 lata. Jachty startujące w regatach mają długość od 27 do 60 stóp. Trasa regat prowadzi z Plymouth (Wielka Brytania) do Newport, Rhode Island (USA). Regaty organizowane pod szyldem elitarnego Royal Western Yacht Club i wspierane przez brytyjskie czasopismo Observer. Pierwsza edycja regat odbyła się w 1960r. Dystans do pokonania w regatach OSTAR, w zależności od wybranej trasy, liczy około 3 000 mil morskich, czyli ok. 5 500 km.

Regaty samotników OSTAR Regaty samotników OSTAR Regaty samotników OSTAR Regaty samotników OSTAR Regaty samotników OSTAR Regaty samotników OSTAR Regaty samotników OSTAR Regaty samotników OSTAR Regaty samotników OSTAR Regaty samotników OSTAR Regaty samotników OSTAR

Najbliższe rejsy

Holandia, Anglia

Kwietniowy rejs do Londynu - rejs pływowy

Termin: 01 - 11.04.2022 3300 zł/os Kwietniowy rejs do Londynu - rejs pływowy

Czytaj więcej »

Chorwacja - szkoleniowo

Majówka w Chorwacji - rejs szkoleniowy

Termin: 30.04 - 07.05.2022 3050 zł/os Majówka w Chorwacji - rejs szkoleniowy

Czytaj więcej »

Holandia, Anglia

Majowy rejs do Londynu - rejs pływowy

Termin: 13 - 23.05.2022 3600 zł/os Majowy rejs do Londynu - rejs pływowy

Czytaj więcej »

Polecamy

Locje i mapy IMRAY dostępne od ręki

Bony prezentowe dla żeglarza

Youtube.com

Kursy i szkolenia ON-LINE