5. Targi żeglarskie "Wiatr i Woda na wodzie" (Gdynia 2010)

Galeria - wydarzenia za nami

To już piąty raz spotkaliśmy się w Gdyni, to już piąty raz moglibyśmy napisać.... że targi były sukcesem, że zaprezentowano największą jak dotąd liczbę jednostek pływających..... Sukces niewątpliwie był, ale w pamięci chyba pozostanie mi na długo jedna wystawiana jednostka. Był to ponad 30 metrowy jacht żaglowy J-26 firmy Yacht Building Management. Szkuner ten został zaprojektowany na zamówienie prywatnego armatora, według jego założeń i pomysłów. Przeznaczony jest do uprawiania żeglugi turystycznej i wyczynowej we wszystkich rejonach mórz i oceanów.

Drugą bardzo ciekawa propozycja dla zwiedzających były pokazy wyposażenia służb ratowniczych w Polsce. W ramach akcji "Bezpieczna Woda" odbyły się pokazy bezpieczeństwa dzieci na wodzie, prezentacje różnych rodzajów kamizelek przez dzieci w wodzie, pokazy poświęcone bezpieczeństwu w kajakarstwie górskim i kajakowemu rodeo. Przez cały czas trwania targów odbywały się pokazy technik ratowniczych WOPR i prezentacje akcji ratunkowych z udziałem psów ratowniczych przygotowane przez Interwencyjną Grupę Ratowniczą z Psami WOPR.

5. Targi żeglarskie "Wiatr i Woda na wodzie" (Gdynia 2010) foto: Kasia Koj 5. Targi żeglarskie "Wiatr i Woda na wodzie" (Gdynia 2010) foto: Kasia Koj 5. Targi żeglarskie "Wiatr i Woda na wodzie" (Gdynia 2010) foto: Kasia Koj 5. Targi żeglarskie "Wiatr i Woda na wodzie" (Gdynia 2010) foto: Kasia Koj 5. Targi żeglarskie "Wiatr i Woda na wodzie" (Gdynia 2010) foto: Kasia Koj