XXXVI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Żeglarskiej Shanties (Kraków 2017)

Galeria - wydarzenia za nami

Międzynarodowy Festiwal Piosenki Żeglarskiej "Shanties 2017" w Krakowie jest wspaniałą śpiewaną żeglarską imprezą. Przez cztery dni w roku miasto Kraków staje się żeglarską stolicą Polski. Nie wiem czy wiecie, ale jest to największa tego typu impreza w Europie. Na scenie można zobaczyć, posłuchać największe gwiazdy szant i piosenki żeglarskiej, a do tego warsztaty, wystawy, spotkania, prezentacje, premiery..... no i my prezentujący nasze rejsy, czartery i szkolenia :)

W tym roku zmieniły się dość mocno miejsca koncertów:
RADIO KRAKÓW Studio S5, al. J. Słowackiego 22
Klub Studencki ŻACZEK, al. 3 Maja 5
KINO KIJÓW CENTRUM, al. Z. Krasińskiego 34
RYNEK GŁÓWNY

Jak co roku przyznano  nagrody, i jak co roku o jedną więcej. W tym roku przyznano ich aż jedenaście:
1) Nagrodę Grand Prix Festiwalu Shanties 2017 otrzymuje zespół Slogmaakane (drugi raz z rzędu).
2) Nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa za najlepszy debiut otrzymuje zespół Własny Port.
3) Nagrodę Organizatorów Festiwalu Shanties 2017 im. Stana Hugilla za wierność szancie klasycznej otrzymuje Męski Chór Szantowy „Zawisza Czarny”
4) Nagrodę im. Moniki Szwai za najlepszy tekst piosenki premierowej otrzymuje Krzysztof Jurkiewicz z zespołu Formacja, za tekst pt. „Ballada o flisaku”.
5) Nagrodę Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego za autentyzm i wysoki poziom artystyczny otrzymuje zespół Formacja.
6) Nagrodę im. Jerzego Fijki „Galion 2017” dla najsympatyczniejszej wykonawczyni otrzymuje Dominika Radwan z zespołu Kaczor i Piraci
7) Nagrodę Specjalną amerykańsko-kanadyjskich żeglarzy Polonijnych ufundowaną przez: Polski Klub Żeglarski w Nowym Jorku, Polish Yacht Club z Chicago, Polsko Kanadyjski Yacht Club Zawisza Czarny z Hamilton przyznano wybitnemu wykonawcy Shanties 2017 dla Wojciecha Dudzińskiego z zespołu Ryczące Dwudziestki (nagrodą jest zaproszenie na tourne po USA i Kanadzie).
8) Nagrodę publiczności Shanties 2017 otrzymuje zespół Formacja
9) Nagrodę Krakowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego za największą przebytą liczbę mil morskich w drodze na Festiwal Shanties otrzymuje Arek Wlizło.
10) Nagrodę Komandora Klubu Morskiego „Szkwał” za działalność sceniczną oraz pozasceniczną i osobowość na polskiej scenie szantowej otrzymuje: Grzegorz Gooroo Tyszkiewicz.
11) Nagrodę „Krakowski Rejs Roku 2016” przyznaną przez Prezesa Krakowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego i Tawernę Żeglarską Stary Port otrzymuje: Joanna Krawiec, za rejs z Punta del Este do Ushuaia.

Chcecie posłuchać i zobaczyć koncert Męskiego Chóru Zawisza Czarny na Rynku Głównym?? Jeżeli tak to zajrzycie na naszego youtuba.

Szanty w Krakowie foto: Kasia Koj Szanty w Krakowie foto: Kasia Koj Szanty w Krakowie foto: Kasia Koj Szanty w Krakowie foto: Kasia Koj Szanty w Krakowie foto: Kasia Koj Szanty w Krakowie foto: Kasia Koj Szanty w Krakowie foto: Kasia Koj Szanty w Krakowie foto: Kasia Koj Szanty w Krakowie foto: Kasia Koj Szanty w Krakowie foto: Kasia Koj Szanty w Krakowie foto: Kasia Koj Szanty w Krakowie foto: Kasia Koj Szanty w Krakowie foto: Kasia Koj Szanty w Krakowie foto: Kasia Koj Oficjalny plakat imprezy foto: Shanties.pl