Kiriacoulis - jedna bezpłatna noc w dowolnej marinie na Korsyce

Bardzo ciekawa oferta dla osób zastanawiających się nad czarterem we Włoszech. Przy wszystkich rezerwacjach na sezonu 2020, które rozpoczynają się w porcie Punta Ala i na Sardynii, firma Kiriacoulis oferuje jedną noc w dowolnie wybranej marinie na Korsyce bezpłatnie!

Marina w Punta Ala stanowi doskonały punkt wypadowy do rejsów na Wyspy Toskańskie (choćby na niezwykle popularną Elbę). Łatwo ożemy tutaj dojechać samochodem, a połączenia lotnicze też nie jest trudno. Punta Ala oddalona jest o 120 kilometrów od lotniska w Pizie i 180 kilometrów od lotniska w Rzymie.
Elba kusi turystów zarówno pod względem przyrodniczym - pełne uroku zatoki, liczne plaże, czyste morze; jak i zabytkowo - historycznym (przede wszystkim zabytki związane z pobytem na wyspie Napoleona Bonaparte). Po dniu spędzonym na Elbie proponujemy popłynąć w kierunku Korski, ale po drodze zahaczając o niewielką wyspekę Capraia. Ma ona powierzchnię zaledwie 19 km2, co czyni ją trzecią co do wielkości w archipelagu. Większość skalistej, bezleśnej wyspy stanowi rezerwat przyrody. Z ciekawostek, znajduje się tu jedyne jezioro na Wyspach Toskańskich.
Chyba jest już najlepiszy czas aby skierować dziób naszego jachtu w kierunki Korsyki. Jej wielkim atutem jest stosunkowo niski stopień komercjalizacji a do tego wysoka różnorodność krajobrazu: góry (najwyższy szczyt 2760 m n.p.m), dostęp do morza, klify, polodowcowe jeziora czy zdatne do kąpieli rzeki. Miłośnicy zwiedzania zabytków znajdą na Korsyce coś dla siebie, jednakże trzeba pamiętać, że króluje tam przede wszystkim natura. I regionalne specjały - miód, wędliny, kasztany i wino. Na Korsyce polecamy jej północną część z portami: Port di Macinaggio, Port de Saint Florent Port of Calvia, czy chyba jednen z bardziej znanych port Bastia.
Polecamy rejsy w tych rejonach.

Więcej o marinach, miejscach wartych odiwedzenia i ciekawych trasach rejsów przeczytacie w naszym dziale "Przewodnik po marinach".

Formularz kontaktowy

Podaj imię i nazwisko.
Podaj prawidłowy adres e-mail.
Podaj telefon kontaktowy.