Poradnik dla czarterującego jacht - Czarter jachtu - podstawowe pojęcia

Kapitan do wynajęcia

Osobom, które nie posiadają uprawnień zezwalających na samodzielne prowadzenie jachtu lub chcącym odbyć pierwszy rejs na danym akwenie w towarzystwie skippera znającego ten rejon, proponujemy wykwalifikowanych polskojęzycznych kapitanów będących przewodnikami na morzu oraz służących znajomością odwiedzanych portów.

Czytaj więcej »

Zaokrętowanie i wyokrętowanie

Odbiór jachtu

Jachty są przekazywane w godzinach popołudniowych, a zdawane w godzinach porannych. Zalecany, a często obowiązkowy, jest powrót do portu macierzystego popołudniu w dniu poprzedzającym zakończenie czarteru.

Czytaj więcej »

Wyposażenie jachtów i usługi towarzyszące

Zaokrętowanie i wyokrętowanie

Cena czarteru zawiera wynajęcie jachtu wraz z wyposażeniem nawigacyjnym, kuchennym i hotelowym

Czytaj więcej »

Inne ubezpieczenia dla czarterującego

Poza ubezpieczeniem kaucji, towarzystwa ubezpieczeniowe specjalizujące się w ubezpieczeniach żeglarskich oferują szeroki wachlarz produktów, w tym ubezpieczenia od anulowania czarteru, OC, NNW, KL. Z ofertą można zapoznać się na naszej stronie www.charter.pl 

Czytaj więcej »

Ubezpieczenie kaucji

Część armatorów oferuje możliwość ubezpieczenia kaucji. Usługa ta polega na wpłaceniu kwoty bezzwrotnej tytułem ubezpieczenia kaucji (zwykle ok. 5-10% wartości pełnej kaucji), a często także niewielkiej sumy tytułem zredukowanej kaucji zwrotnej (zwykle 100-600 euro). W tym momencie odpowiedzialność finansowa czarterującego za potencjalne szkody jest znacznie niższa.

Czytaj więcej »

Kaucja zwrotna za jacht

Kaucja za jacht jest to depozyt, który pozostawiamy u armatora na wypadek ewentualnych szkód i strat powstałych podczas rejsu. Wysokość kaucji jest zazwyczaj tożsama z wysokością udziału własnego ubezpieczenia casco jachtu.

Czytaj więcej »

Transit Log

Co to jest Transit Log?

Transit-log jest to obowiązkowa opłata jaką musimy uiścić podczas przejęcia jachtu. Niektórzy armatorzy wliczają transit log w cenę czarteru jachtu, inni rozliczają każdy z elementów osobno.

Czytaj więcej »