Poradnik dla czarterującego jacht - Czarter jachtu - procedury

Oddanie jachtu - procedura check-out

Zbliża się koniec rejsu, trzeba przygotować się do oddania jachtu. Przedstawiamy krótki opis procedury oraz podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

Czytaj więcej »

Awaria i problemy podczas czarteru

Podczas prowadzenia rejsu można spotkać się z awarią lub uszkodzeniem wyposażenia jachtu. Krótko przedstawiamy kilka problemów z lakonicznymi wskazówkami, jak sobie z nimi poradzić.

Czytaj więcej »

Czego nie zabierać na rejs

Jeśli wybieramy się w dalsze podróże zawsze należy zapoznać się z miejscowymi przepisami dotyczącymi przewozu produktów spożywczych. Dotyczy to nie tylko kraju docelowego, ale również państw tranzytowych, przez które będziemy przejeżdżać lub przesiadać się na inny lot.

Czytaj więcej »

Co zabrać na rejs morski

Przygotuj się w zależności od regionu w którym będziecie żeglować. Na Morzu Północnym czy Bałtyku przydadzą się dwa zestawy ciepłej odzieży. W sezonie letnim do Chorwaci czy Grecji zapakuj zestawy lekkiej odzieży oraz dużo kremów z filtrem UV.

Czytaj więcej »

Odbiór jachtu

Przy odbiorze jachtu korzystamy z check listy, którą otrzymujemy od armatora. Punkt po punkcie sprawdzamy wszystkie elementy jachtu i wyposażenia.

Czytaj więcej »

Formalności przed odbiorem jachtu

W biurze armatora należy okazać swój patent oraz uprawnienia radiooperatora. Podpisujemy kontrakt lub inne dokumenty czarteru oraz należy uiścić opłaty miejscowe. Na tym etapie należy również zdeponować kaucję za jacht – w formie gotówkowej lub preautoryzacji karty kredytowej.

Czytaj więcej »