Poradnik dla czarterującego jacht - Zanim wyczarterujesz jacht

Jaki jacht wybrać?

Jaki jacht wybrać? Często pojawia się takie pytanie. Możemy wybrać jacht jednokadłubowy lub katamaran. Krótko opiszemy różnicę pomiędzy tymi jachtami.

Czytaj więcej »

Opłaty dodatkowe

Transit Log jest to obowiązkowa opłata, jaką musimy uiścić podczas przejęcia jachtu. Niektórzy armatorzy wliczają transit log w cenę czarteru jachtu, inni rozliczają każdy z elementów osobno. Czasami transit log nazywany jest przez armatorów "końcowym sprzątaniem".

Czytaj więcej »

Po podjęciu decyzji o czarterze konkretnego jachtu

Po podjęciu przez Państwa decyzji dotyczącej konkretnej oferty przesyłamy potwierdzenie czarteru i wykonujemy opcję rezerwacyjną - oznacza to zarezerwowanie jachtu na okres ok. 7 dni. W tym czasie pierwsza wpłata za czarter powinna trafić na nasz rachunek bankowy.

Czytaj więcej »

Jak czytać cenniki czarteru jachtów

Jak czytać cenniki czarteru jachtów? Jak odnaleźć się w tych licznych tabelkach? Nic trudnego, nasza grafika wam to wszystko wyjaśni.

Czytaj więcej »

Płatność za czarter

Każdy armator ustala swoje zasady płatności.Jedna rzecz ich łączy, po podjęciu decyzji jaki jacht wybieramy mamy tydzień do dokonania pierwszej wpłaty. Wynosi ona od 25 do 50% przy rezerwacji jachtu. Reszta opłaty czarterowej powinna trafić do amatora na 1-2 miesiące przed terminem rejsu. Zdarzają się również armatorzy, którzy dzielą wpłaty na trzy części.

Czytaj więcej »

Zniżki, promocje

Czarter jachtu, zniżki

Armatorzy zachęcają do wybrania konkretnego jachtu przyznając różnego rodzaju zniżki. Czasami dodają jakieś ekstra wyposażenie gratis. Warto się przyjrzeć na jakie zniżki i promocje możemy liczyć.

Czytaj więcej »

Patenty i uprawnienia - co potrzebujesz aby wypłynąć na morskie wody?

Jakie uprawnienia są wymagane, aby wynająć jacht? Tutaj dużo zależy od akwenu na którym chcecie pływać. Postaramy się podać wymagania na akweny najczęściej wybieramy przez polskich żeglarzy.

Czytaj więcej »