Kotor

Kotor

Adriatyk - poza Chorwacją - Czarnogóra

Położenie: 42°25'22" N, 18°46'16" E

Wyszukaj i zarezerwuj jacht do czarteru

Kotor to niewielkie miasto portowe położone z południowo-zachodniej części Czarnogóry, nad Zatoką Kotorską. Z trzech stron otoczone jest masywami górskimi: Lovćen, Vrmac i Dobrota. Jest to jedno z najlepiej zachowanych miast średniowiecznych w południowo-wschodniej Europy, od 1979 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W związku z tym, prócz atrakcji geograficzno - przyrodniczych, miasto zaproponować może odwiedzającym wiele zabytków. Na szczególną uwagę zasługują liczne kościoły i cerkwie, Pałac Drago, Pałac Bizanti a także bramy miejskie.

Marina Kotor znajduje się na wschodnim krańcu Zatoki Kotor. Jest to niewielki port, mogący zaoferować 30 miejsc dla jachtów do 30 metrów długości. Krajobrazowo okolica przypomina norweskie fiordy a sam port otoczony jest przez fortyfikacje z okresu panowania weneckiego. Swoim gościom marina zapewnia m.in.: dostęp do wody pitnej i elektryczności oraz stację paliw. Niestety nadal nie ma dostępnych toalet, pryszniców oraz parkingu. UWAGA: parking w porcie to koszt 3 euro/godzina.

VHF Channel 16
Tel:+382 32 325 573

Kotor foto: Benek Breszka Kotor foto: Benek Breszka Kotor foto: Benek Breszka Kotor foto: Benek Breszka Kotor foto: Benek Breszka Kotor foto: Benek Breszka Kotor foto: Peter Kotor foto: Peter Kotor foto: Peter Kotor foto: Peter Kotor foto:  Kasia Kotor foto:  Kasia Kotor foto:  Kasia Kotor foto:  Kasia Kotor foto:  Kasia