Lorient - Marina Kernevel

Lorient - Marina Kernevel

Biskaje i Półwysep Iberyjski - Francja

Położenie: 47°43'8" N, 3°22'7" W

Marina Kernével znajduje się w sercu departamentu Morbihan, w południowej Bretanii, na redzie portu Lorient. Przylądek Kernevel od zawsze był miejsce strategicznym, chroniącym dostępu do Lorient.

Budowa portu w Kernével rozpoczęła się w XIX wieku. Jest to czas kiedy intensywnie rozwijał się przemysł rybny. Bankier i właściciel przetwórni rybnej Auguste Ouizille wybrał właśnie to miejsce na wybudowanie swojego nabrzeża do przeładunku ryb. Później powstaje tutaj port pasażerski.

Podczas II wojny światowej w porcie Lorient zbudowano jedną z głównych baz niemieckich okrętów podwodnych operujących na Atlantyku. Port Kernevel staje się twierdzą, z której admirał Dönitz kierował bitwą nad Atlantykiem.

Nowa marina Kernével została oddana do użytku w 1988 roku. Jej bliskość do morza powoduje, że jest ona bardzo chętnie odwiedzana przez żeglarzy. Marina oferuje 100 miejsc dla gości przy kei i przyjmuje jachty do 40 metrów długości i 6 metrów zanurzenia. Klientom oferuje standardowe udogodnienia: toalety i prysznice, wodę i prąd na kei, parking, usługi serwisowe. Stacja paliw czynna jest całą dobę.

----------------------------------------------------------------------------------------------------
Adres: Boulevard Adolphe Pierre – 56100 Lorient, Francja
Telefon:
+33 2 97 65 48 25
VHF: 9

 foto: www.ports-paysdelorient.fr