Marina ACI

Marina ACI

Chorwacja - Dubrownik

Położenie: 42°40'3" N, 18°7'6" E

Wyszukaj i zarezerwuj jacht do czarteru

Dubrownik - najczęściej odwiedzane przez turystów miasto w Chorwacji, znajduje się w południowej Dalmacji i słynie przede wszystkim z zabytkowej architektury (stare miasto Dubrownika zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO), życia nocnego oraz kuchni.

Marina ACI znajduje się ok. 6 km od samego Dubrownika, na rzece Dubrovačka, w pobliżu miejscowości Komolac. Jest to średniej wielkości port (380 miejsc przy kei, 140 miejsc na lądzie), który oferuje swoim klientom wiele udogodnień, m.in.: recepcja, kantor wymiany walut, sklep żeglarski, parking samochodowy, stacja paliw, na której można również dostać butle gazowe, a także żuraw 5t, dwa urządzenia dźwigowe (odpowiednio 25 i 60t) oraz rampa, dzięki którym można wykonać większość napraw  jachtu. Ponadto: toalety i prysznice, basen, kawiarnia, korty tenisowe, pralnia oraz sklep.
Autobusy spod mariny do centrum Dubrownika kursują w dni robocze co 10-15 minut, od wczesnych godzin porannych do wieczornych.

VHF Channel: 17
Tel:
GSM:
Adres: na Skali 2, 20236, Komolac, Chorwacja

Duża marina zlokalizowana na rzece – po przepłynięciu pod niezwykle efektownym mostem Franja Tudmana musimy wzmożyć czujność i uważać na silny prąd oraz podmuchy wiatru. Wejście do basenu portowego znajduje się przy południowym brzegu rzeki, wewnątrz jest dość ciasno, a pomosty zabudowane są pod nietypowym kątem. Nie jest to najłatwiejsze miejsce do cumowania, jednak obsługa stara się być miła i pomocna. Do łazienek jest dość daleko, ale za to prysznice są urządzone w formie bardzo wygodnych (choć niezbyt już czystych) oddzielnych pomieszczeń. Centrum Dubrovnika oddalone jest od mariny o prawie 9km – świetnym rozwiązaniem jest zamówienie Ubera w wersji BUS, za jednym razem można zabrać się z całą załogą za około 130 HRK.

Bartek

Dubrownik Stare-Miasto widziane od strony wody foto:  Kasia Dubrownik Stare-Miasto widziane od strony wody foto:  Kasia Dubrownik Stare-Miasto widziane od strony wody foto:  Kasia Dubrownik Stare-Miasto widziane od strony wody foto:  Kasia Marina ACI Dubrownik foto: Marina ACI Dubrownik Marina ACI Dubrownik foto: Marina ACI Dubrownik Marina ACI Dubrownik foto: Marina ACI Dubrownik Dubrownik foto: Aneta Dubrownik foto: Aneta Dubrownik foto: Aneta Dubrownik foto: Aneta Dubrownik foto: Aneta Dubrownik foto:  Kasia Dubrownik foto:  Kasia Dubrownik foto:  Kasia Dubrownik foto:  Kasia Dubrownik foto:  Kasia Dubrownik foto:  Kasia