Marina SCT

Marina SCT

Chorwacja - Trogir

Położenie: 43°30'40" N, 16°14'40" E

Trogir - miasto portowe w środkowej Dalmacji, połączone podnoszonym mostem z wyspą Čiovo. Średniowieczna starówka miasta od 1997 roku znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Zwiedzając miasto warto zwrócić uwagę na: Bramę Lądową, Pałac Stafileo, Katedrę św. Wawrzyńca czy Pałac Ćipitko. Poza samymi zabytkami, miasto oferuje liczne restauracje serwujące lokalne przysmaki, mnóstwo klimatycznych kawiarenek a także koncerty i inne imprezy o charakterze masowym. Dla turystów dostępne są także kempingi i plaże. Dużą zaletą miasta jest także jego położenie - na granicy dróg żeglarskich a także w pobliżu lotniska (Split) oraz autostrady. Posiada kilka potów.

Marina SCT (Marina & Yacht Service Center Trogir) przy stoczni w Trogirze nadal pozostaje w budowie. Zlokalizowana jest w północnej części wyspy Čiovo. Część inwestycji oddana do tej pory oferuje 133 miejsca przy kei oraz 80 na lądzie. Marina przyjmuje jachty do 25 metrów długości. Na terenie portu dostępne są wszystkie niezbędne udogodnienia, m.in. toalety, prysznice, sklep, parking, WiFi, warsztat.

Telefon: +385 21 444 600
Adres: Put brodograditelja 16, 21220, Trogir, Chorwacja


Marina SCT zlokalizowana jest bliżej stoczni, a dalej od mostu łączącego Trogir z wyspą Ciovo. Według powszechnych opinii jest droższa i bardziej ekskluzywna niż ACI. O ile to drugie się zgadza, to za noc w SCT zapłacimy jednak mniej niż w ACI. Marina jest nowa, sanitariaty są przestronne, czyste i wygodne, lecz zamykane w określonych godzinach na czas sprzątania. W budynku mariny znajdziemy świetny bar oraz dobrą restaurację „Bocel”. Obsługa jest bardzo uprzejma i pomocna, oczekują na wpływające jednostki i pomagają w cumowaniu. Bez problemu można także skontaktować się z mariną drogą radiową. Pomosty rozstawione są dużo szerzej niż w sąsiednim porcie ACI, dzięki czemu nawet większymi jednostkami można bezpiecznie podejść do pomostu.
Bartek

Mapa Marina SCT Trogir  foto: https://sct.hr Marina SCT Trogir | Charter.pl foto: Justyna & Bartek Marina SCT Trogir | Charter.pl foto: Justyna & Bartek Marina SCT Trogir | Charter.pl foto: Justyna & Bartek