Nikiti

Nikiti

Grecja - Chalkidiki (Morze Egejskie Północne)

Położenie: 40°13'2" N, 23°39'50" E

Zobacz cennik czarteru jachtów

Półwysep Chalkidiki, leżąc na wschód od Salonik ma bardzo charakterystyczny kształt. Można powiedzieć, że jest „trójpalczasty”, a może powinniśmy je porównać z trójzębem Neptuna? Jeden półwysep z trzema odnogami: Kassandra, Sitonia i Athos. Miejsca te słyną z bujnej roślinności, wielu pięknych piaszczystych plaż, lasów piniowych oraz krystalicznie czystego morza.

Tak w skrócie można te rejony opisać tak:

  • Kassandra - pierwszy palec półwyspu, najbardziej płaski i najbardziej turystyczny. Słynie z ciągnących się kilometrami piaszczystych plaż i pięknej błękitnej wody, Woda tutaj uznawana jest za najczystszą w Europie. Wiele z tutejszych plaż oznaczono Błękitną Flagą.
  • Sithonia – drugi palec Chalkidiki, znana z licznych zatoczek, pięknych plaż i kameralnych miejscowości,.
  • Athos – trzeci palec półwyspu słynie z Teokratycznej Republiki Mnichów i pięknych zespołów klasztornych. Tutaj kobiety nie mają wstępu, a odwiedzający to miejsce mężczyźni muszą spełniać odpowiedzenie wymogi.

Nikiti - mała miejscowość, znajdująca się pomiędzy półwyspami Kasandra i Sithonia, w odległości 90 km od Salonik. Warto tu zobaczyć tradycyjne domy pochodzące z okresu od połowy XIX wieku do połowy XX wieku, w tym cmentarz (z XVI w.) i kościół Agios Nikitas. |
W kurorcie znajduje się wiele sklepów i restauracji oraz bardzo długa piaszczysta, przepiękna plaża.