Kos

Kos

Grecja - Kos (Dodekanez)

Położenie: 36°53'36" N, 27°18'3" E

Zobacz cennik czarteru jachtów

Wyspa Kos, należąca do archipelagu Dodekanez, jest usytuowana na Morzu Egejskim, blisko terytorium Turcji. Bardzo popularna wśród turystów, kusi przede wszystkim atmosferą błogiego lenistwa oraz możliwością zwiedzania zabytków. Wyspa ma charakter mocno nizinny, co sprzyja wyprawom rowerowym, amatorom gór ma do zaproponowania niewielkie pasmo, którego najwyższy szczyt - Dikeos ma 847 m n.p.m. Krajobraz Kos to przede wszystkim liczne winnice, gaje oliwne i sady a także pasące się na łąkach zwierzęta. Na Kos znajduje się kilka pięknych plaż, przede wszystkim w okolicy Tigaki oraz w południowej części wyspy. Kameralna, spokojna atmosfera sprawia, iż jest to idealne miejsce dla osób poszukujących ciszy i wypoczynku, także rodzin z dziećmi. Troszkę szybciej żyje się wyłącznie w Kos i Kardamenie.
Miasto Kos to największe miasto na wyspie i jej swoista stolica. Poza typowym śródziemnomorskim klimatem i lokalną kuchnią, zachęca do odwiedzin także zabytkami, m.in.: ruinami starożytnego miasta, rzymskimi fortyfikacjami, zamkiem.

Marina Kos nie jest usytuowana w samym porcie miejskim, znajduje się trochę na południowy-wschód od miasta. Odległość z mariny do centrum Kos to kilka minut jazdy samochodem. Marina posiada 250 miejsc przy kei i 150 na lądzie, przyjmuje jachty do 20 metrów długości. Niewielkie rozmiary nadrabia rozwiniętą infrastrukturą. Na każdej kei znaleźć można: wodę pitną i morską, podłączenie do prądu, gaśnicę, system alarmowy, telefon, zestaw pierwszej pomocy. Ponadto marina oferuje standardowe udogodnienia dla swoich gości: toalety, prysznice, parking, stację paliw, warsztat, pompę do ścieków, Internet. W marinie znajduje się także mini centrum handlowe, w którym znaleźć można sklepy, restaurację, kawiarnię, wypożyczalnię samochodów.

VHF Channel: 77
Tel: +30 2242 044150

Marina Kos foto: Marina Kos