Marina Perigiali

Marina Perigiali

Grecja - Lefkas (Morze Jońskie)

Położenie: 38°43'14" N, 20°42'59" E

Lefkas to jedna z wysp archipelagu Wysp Jońskich, położona pomiędzy Korfu a Zakinthos. Jest połączona ze stałym lądem za pomocą mostu, co znacznie ułatwia dotarcie tam. Wyspa słynie z przede wszystkim ze wspaniałych plaż - Egremni Beach i Porto Katsiki, znajdujących się w południowo-zachodniej części. Najpopularniejszą miejscowością jest Nidri, słynące, między innymi, z górskich wodospadów.

Perigiali ta niewielka miejscowość na wschodnim wybrzeżu wyspy Lefkada, która zaprasza przede wszystkim ludzi poszukujących wypoczynku z dala od turystycznego tłumu. Marina Perigiali, tutaj raczej powinniśmy powiedzieć, malutki porcik w Perigiali. Z nabrzeża roztacza się wspaniały widok na piękne małe wyspy Madouri, Skorpios, Skorpidi i Sparti. Z Perigiali mamy zalediwe 1,5km do tętniącej życiem miejscowości Nydri. Samo Nydri to bardzo popularne w Grecji miasto turystyczne. Niemiecki archeolog Wilhelm Dörpfeld, po zbadaniu geograficznych opisów Homera o Iliadzie i Odysei, uważał, że Lefkada to Itaka Homera i że pałac Odyseusza znajdował się na zachód od Nydri. Przeprowadził on zatem rozległe wykopaliska w Nydri i odkrył grobowce mykeńskie, mury, ruiny i artefakty, które poparły jego hipotezę.

 

Marina Perigiali  foto: https://www.goldencompassyachts.com/ Marina Perigiali foto: https://www.goldencompassyachts.com/