Marina Preveza

Marina Preveza

Grecja - Preveza (Morze Jońskie)

Preweza (gr. Πρέβεζα) - niewielkie miasto nad Morzem Jońskim, dokładnie usytuowane nad wąską cieśniną łączącą Zatokę Ambrakijską z Morzem Jońskim. W odległości około 5 kilometrów od miasta znajdują się ruiny starożytnego Nikopoli (miasto zwycięstwa). Zostało ono założone w 31 roku przed naszą erą przez Oktawiana na pamiątkę zwycięstwa nad Antoniuszem. W samym mosteczku mamy urokliwy port z tawernami serwujące wspaniałą grecką kuchnię.

Preveza Marina znajduje się w samym sercu miasta Preweza i tylko 5 km od lotniska Action. Jest ona nowym i bardzo nowoczesnym obiektem. Posiada 300 miejsc przy kei, przyjmuje jachty do 45 metrów długości i do 4,5 metrów zanurzenia. Odwiedzającym oferuje standardowe udogodnienia: dostęp do wody i prądu, prysznice i toalety, pralki i suszarki, parking, stację paliw, WiFi. Ponadto na terenie mariny znajduje się mini market, restauracja, kawiarnia, plac zabaw dla dzieci.

 

VHF: 71
Adres: Amvrakikos Kolpos, Grecja
Telefon: +30 2682 024458

Marina Preveza, Gracja foto: http://www.prevezamarina.com/ Marina Preveza, Gracja foto: http://www.prevezamarina.com/ Marina Preveza, Gracja foto: http://www.prevezamarina.com/