Mayreau

Mayreau

Karaiby i okolice - St. Vincent i Grenadyny

Położenie: 12°38'28" N, 61°23'27" W

Wyspa znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie malowniczych Tobago Cays i dzięki temu jest znakomitym miejscem, aby spędzić tam wieczór i noc przed porannym wpłynięciem między rafy koralowe. Zarówno Mayreau jak i Tobago Cays oraz Union Island należą do państwa St. Vincent i Grenadyny. Lokalną walutą jest tutaj, podobnie jak na Grenadzie EC.

Urocza zatoczka Salt Whistle Bay znajdująca się na północnym wybrzeżu wyspy jest na tyle mała, że w sezonie częstokroć wieczorem brakuje tu miejsca na zakotwiczenie kolejnego wchodzącego jachtu. Warto tak zaplanować podróż, żeby być na miejscu około 1500-1600. W zatoce są umieszczone boje – odradzam jednak korzystania z nich, kotwiczenie jest tutaj pewniejsze. We wschodnim krańcu zatoka jest oddzielona od morza niską mierzeją, która tworzy wręcz bajkową scenerię wraz z wysokimi palmami wachlującymi na wietrze.

Nieopodal zatoki znajduje się mała restauracja. Na wyspie jest jedna droga prowadząca do jedynej wioski mieszczącej się na południowym stoku wzniesienia.

Zainteresowanym żeglowanie na Karaibach polecamy książkę: „Karaiby dla żeglarzy – poradnik subiektywny” . Jest to rodzaj poradnika, locji opisującej warte odwiedzenia wyspy na karaibskim szlaku. Dobór wysp – zgodnie z tytułem – jest podyktowany subiektywnymi doświadczeniami autora. W książce zawarte są informacje przydatne przy planowaniu trasy jak również opisy wysp i ich historia. Zapewne będzie to pozycja przydatna każdemu, kto się na Karaiby wybiera na dłużej lub krócej.

Mayreau foto: Kasia & Peter Mayreau foto: Kasia & Peter Mayreau foto: Kasia & Peter Mayreau foto: Kasia & Peter Mayreau foto: Kasia & Peter Mayreau foto: Kasia & Peter Mayreau foto: Kasia & Peter Mayreau foto: Kasia & Peter Mayreau foto: Kasia & Peter Mayreau foto: Kasia & Peter Mayreau foto: Kasia & Peter