Tropea (Kalabria)

Tropea (Kalabria)

Wybrzeże M. Śródziemnego - Włochy

Położenie: 38°40'81" N, 15°54'31" E

Zobacz cennik czarteru jachtów

Tropea to miasto w Kalabrii i jeden z najpopularniejszych kurortów w południowych Włoszech. Jej cechą charakterystyczną jest skalisty klif, na którym położone jest stare miasto, a u stóp którego rozpościera się plaża wraz ze zbudowanym na niej kościołem. Prócz urody okolicznej przyrody (turkusowe morze, ponad 4 kilometry piaszczystej plaży), miasto prezentuje typowo śródziemnomorską zabudowę. Jest zadbane i nieszczególnie skomercjalizowane. Wszędzie daje się odczuć charakterystyczny klimat południa Włoch. W mieście znajduje się wiele barów, restauracji i pizzerii, oferujących lokalne przysmaki.
Marina Tropea znajduje się u stóp miasta, w pobliżu plaży. Port posiada 450 miejsc przy kei i przyjmuje jachty do 45 metrów długości. Swoim klientom oferuje udogodnienia takie jak: dostęp do wody i prądu, prysznice i toalety, dostęp do WiFi, parking, scenę, na której odbywają się wydarzenia kulturalne, etc. Marina stanowi doskonałe miejsce startowe dla rejsów, ulokowana jest zaledwie 6 mil od Capo Vaticano i 30 mil od Wysp Liparyjskich.

Marina Tropea foto: Porto di Tropea Marina Tropea foto: Porto di Tropea Marina Tropea foto: Porto di Tropea Marina Tropea foto: Porto di Tropea Marina Tropea foto: Porto di Tropea Marina Tropea foto: Porto di Tropea Marina Tropea foto: Porto di Tropea Marina Tropea foto: Porto di Tropea