Salerno - Marina d'Arechi (Kampania)

Salerno - Marina d'Arechi (Kampania)

Wybrzeże M. Śródziemnego - Włochy

Położenie: 40°38'740" N, 14°48'645" E

Zobacz cennik czarteru jachtów

Popularna wśród turystów Kampania to nie tylko Neapol - znajduje się tam także przepiękne Salerno. Miasto sięga historią II w. p.n.e. i szczycić się może zarówno przepięknym usytuowaniem, jak i bogactwem zabytków. W mieście zwiedzić warto przede wszystkim grób św. Mateusza i zamek, z którego rozpościera się niezapomniany widok. Na uwagę zasługują także miejscowe muzea.
Salerno stanowi doskonałą bazę wypadową do zwiedzenia wybrzeża Amalfi (Costiera Amalfitana) - jednego z najbardziej widowiskowych miejsc we Włoszech. Na bazie tamtejszych cytryn produkuje się słynny likier Limoncello, który stanowi doskonałą pamiątkę z Kampanii.
Marina d'Arechi to jeden z największych portów Morza Śródziemnego - posiada 1000 miejsc przy kei i przyjmuje jachty od 10 do 100 metrów długości. Marina ta jest świetnym punktem startowym rejsów - w promieniu kilku mil znajdują się m.in.: wybrzeże Amalfi, wyspa Capri czy rejon Cilento. Nieco dalej, ale ciągle w pobliżu usytuowane są: Pompeje, Ercolano, Ravello.
Marina zapewnia swoim gościom wszystkie standardowe udogodnienia (toalety i prysznice, dostęp do wody i prądu, stację paliw, etc.) wraz z bogatym pakietem rozrywek - prywatna plaża, wypożyczalnia samochodów, skuterów i helikopterów, miejsca do uprawiania sportów.


VHF: 74
Tel: