Procida (Kampania)

Procida (Kampania)

Wybrzeże M. Śródziemnego - Włochy

Położenie: 40°46'9" N, 14°1'1" E

Procida to niewielka wyspa należąca do archipelagu Wysp Flegrejskich, położona w Zatoce Noeapolitańskiej, zaledwie 3,4 kilometra od stałego lądu. Jej nazwa, zarówno w języku łacińskim, jak i greckim, wywodzi się od wulkanicznego pochodzenia wyspy. Dzięki swojemu położeniu, Procida stanowi doskonałą bazę startową do rejsów na Wyspy Poncjańskie, wybrzeże Amalfi czy Sorrento.
Procida stosunkowo niedawno została odkryta przez turystów, co pozwoliło jej zachować pierwotny urok i przywiązanie do tradycji. Niewielka powierzchnia wyspy (zaledwie 4 kilometry kwadratowe) sprawia, iż jest ona łatwa do zwiedzenia zarówno pieszo, jak i rowerem czy skuterem. Dostępne są także lokalne autobusy. Swoim gościom Procida zapewnia przede wszystkim typowo śródziemnomorski urok: wąskie uliczki, kolorowe kamieniczki, malownicze porty, piękne plaże. A do tego oczywiście lokalne przysmaki:)
Marina di Procida posiada 491 miejsc przy kei i przyjmuje jachty do 30 metrów długości. Zapewnia standardowe udogodnienia, m.in.: dostęp do bieżącej wody i prądu, toalety i prysznice, stację paliw, warsztat, bar, pralnię.

 

VHF: 06
Tel: +39 0818969668
      +39 3358203636

Marina di Procida foto: Marina di Procida Marina di Procida foto: Marina di Procida