Castiglioncello - Marina Cala de' Medici (Toskania)

Castiglioncello - Marina Cala de' Medici (Toskania)

Wybrzeże M. Śródziemnego - Włochy

Położenie: 43°23'7519" N, 10°25'3980" E

Zobacz cennik czarteru jachtów

Nazwa Castiglioncello oznacza dosłownie "mały zameczek" i odnosi się do niewielkiej miejscowości w obrębie gminy Rosignano Marittimo, w samym sercu malowniczej Toskanii. Rejon ten zachwyca przede wszystkim pięknem okolicznej przyrody (była inspiracją dla wielu włoskich malarzy), jednakże znaleźć tu można także chociażby ślady Medyceuszy. Miejscowość jest znana także jako miejsce wypoczynku ludzi ze świata kultury.

Marina Cala de' Medici stanowi doskonałą bazę wypadową do rejsów w tym rejonie. Posiada 650 miejsc przy kei i przyjmuje jachty do 36 metrów długości. Oferuje standardowe udogodnienia, m.in.: toalety i prysznice, dostęp do wody i prądu, sklep, restaurację, warsztat, pralnię, WiFi. Bliskość miasteczka  zapewnia łatwy dostęp do wszystkich lokalnych atrakcji.

VHF Channel: 09
Tel: +39 0586 795211

----------------------------------------------------------------------------------------------
Marina Cala de' Medici robi bardzo dobre pierwsze wrażenie. W nowoczesnych budynkach znajdziemy biura armatorów, kilka restauracji oraz sklepów z odzieżą żeglarską. Samochód zaparkujemy na świetnie urządzonym i zadaszonym przed słońcem parkingu (wymaga on wcześniejszej rezerwacji). Pomosty są nowe, dobrze oznaczone z dużą ilością przyłączy wody oraz prądu. Przy ostatnim pirsie przygotowano kilka zadaszonych stołów jako wygodną poczekalnię przed zaokrętowaniem. Toalety oraz prysznice nie są już pierwszej świeżości, ale warunki są akceptowalne. Kilkaset metrów od mariny znajduje się bardzo duży supermarket w którym spokojnie można zrobić zakupy na cały rejs.
Przy wejściu do mariny zlokalizowana jest stacja paliw z wygodnym podejściem, dobrze zabezpieczonym gumowymi odbojami nabrzeżem i bardzo miłą obsługą. Przed tankowaniem należy wywołać obsługę na kanale 09 VHF. Zarówno przed wpłynięciem do portu jak i przed wypłynięciem z niego trzeba zawiadomić o swoich zamiarach na tym samym kanale.
Bartek

 foto: Kasia Koj Stacja benzynowa jest zaraz przy wejściu do portu. foto: Kasia Koj Falochron jest usypany z kamieni foto: Kasia Koj Wejście jest obszerne foto: Kasia Koj Wejście jest obszerne foto: Kasia Koj Choć w samej marinie jest ciasno foto: Kasia Koj Marina prezentuje się pięknie foto: Justyna & Bartek W dzień również jest pięknie foto: Justyna & Bartek Nawet po sezonie ciężko w marinie Cala de Medici znaleźć wolne miejsce foto: Justyna & Bartek Nie jest to jednak nie możliwe foto: Justyna & Bartek Sobota - wymiana załóg foto: Justyna & Bartek Jeszcze marina Cala de Medici w nocy foto: Justyna & Bartek Jeszcze marina Cala de Medici w nocy foto: Justyna & Bartek Plaża nieopodal mariny, widać, że jest to miejsce lubiane przez turystów foto: Kasia Koj Nie ma co trzeba wypływać w morze i uciekać od tłumów foto: Kasia Koj