Ponta Delgada

Ponta Delgada

Wyspy Atlantyku - Sao Miguel (Azory, Portugalia)

Położenie: 37°44'12" N, 25°39'40" W

Zobacz cennik czarteru jachtów

Wyspy Azorskie to archipelag 9 wysp na Atlantyku, położonych między Europą (760Mm) a Ameryką Północną (2100Mm). Ich główne cechy do charakter wulkaniczny oraz wszechobecna zieleń - zostały okrzyknięte nawet "najbardziej zielonym miejscem na świecie".  W obrębie archipelagu wyróżnia się trzy grupy wysp:
- Grupa Wschodnia - Sao Miguel, Santa Maria
- Grupa Centralna - Faial, Pico, Sao Jorge, Terceira, Graciosa
- Grupa Zachodnia - Flores, Corvo.
Ze względu na swoje specyficzne położenie Azory od wieków związane są z żeglarstwem i stanowią stały punkt rejsów pomiędzy Karaibami i Europą.

Sao Miguel to największa i najbardziej popularna wyspa archipelagu. Posiada krajobraz górzysty, słynie z niezapomnianych widoków oraz wszechobecnych upraw: cytrusów, ananasów, winorośli. Na całej wyspie rozlokowane są również lasy laurowe. na uwagę zasługuje zarówno miasteczko Ponta Delgada, jak i urzekające zabytki natury, m.in.:  park krajobrazowy Caldeira Velha, bliźniacze jeziora Sete Cidades czy też miasteczko Furnas.

Ponta Delgada to niewielka miejscowość w zachodniej części wyspy, stolica autonomii Azorów. Jest to przede wszystkim miasto kontrastów - głównie architektonicznych, ale nie tylko:) Zapada w pamięć także dzięki wszechobecnym muralom.
Marina Ponta Delgada posiada 640 miejsc przy kei i  gwarantuje swoim klientom dostęp do wszystkich standardowych udogodnień, m.in.: prądu i wody pitnej, pryszniców, toalet, stacji paliw, warsztatu, sklepu, WiFi.

VHF Channel: 16, 09
Tel: +351 296 281 510