Angra Do Heroismo, Marina d'Angra

Angra Do Heroismo, Marina d'Angra

Wyspy Atlantyku - Terceira (Azory, Portugalia)

Położenie: 38°39'13" N, 27°13'1" W

Wyspy Azorskie to archipelag 9 wysp na Atlantyku, położonych między Europą (760Mm) a Ameryką Północną (2100Mm). Ich główne cechy do charakter wulkaniczny oraz wszechobecna zieleń - zostały okrzyknięte nawet "najbardziej zielonym miejscem na świecie".  W obrębie archipelagu wyróżnia się trzy grupy wysp:
- Grupa Wschodnia - Sao Miguel, Santa Maria
- Grupa Centralna - Faial, Pico, Sao Jorge, Terceira, Graciosa
- Grupa Zachodnia - Flores, Corvo.
Ze względu na swoje specyficzne położenie Azory od wieków związane są z żeglarstwem i stanowią stały punkt rejsów pomiędzy Karaibami i Europą.

Terceira to trzecia pod względem wielkości wyspa archipelagu, położona w jego środkowo-wschodniej części. Podzielona jest na dwie gminy - Angra do Heroismo i Praia da Vitória.
Angra do Heroismo to stolica wyspy, najstarsza i druga co do wielkości miejscowość Azorów. Pierwsza osada została tam założona przez Portugalczyków w 1478 i od tego czasu miejscowość stanowiła jeden z najważniejszych portów portugalskiej żeglugi transatlantyckiej. W 1980 roku została zniszczona przez trzęsienie ziemi jednakże została odbudowana a centrum Angry znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajdziemy tam wąskie uliczki, kościoły, pomniki, place i ogrody.
Marina d'Angra dysponuje 260 miejscami przy kei i przyjmuje jachty do 25 metrów długości. Klientom oferuje wszystkie standardowe udogodnienia - m.in.: prysznice i toalety, warsztat, stację paliw, sklep, restaurację, kantor, WiFi.

VHF Channel: 16,09
Tel: