Arrecife

Arrecife

Wyspy Atlantyku - Lanzarote (Wyspy Kanaryjskie,

Położenie: 28°57'41" N, 13°32'29" W

Lanzarote to najbardziej na północ i wschód wysunięta wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich, przez co znajduje się najbliżej Europy. Prezentuje jednak krajobraz zdecydowanie odbiegający od tego, który znaleźć można na kontynencie. Powierzchnia Lanzarote powstała w większości z lawy a na wyspie znaleźć można ok. 300 stożków wulkanicznych, przez co  spotkać tam można rzadką roślinność, związaną z charakterystycznym wulkanicznym krajobrazem. Architektura wyspy została doskonale zharmonizowana z przyrodą, głównie dzięki architektowi Cesarowi Manrique i władzom, które kontynuują założoną przez niego linię. Między innymi na wyspie obowiązują zakazy dotyczące stawiania wysokich budynków a także umieszczania tablic reklamowych. Tym samym Lanzarote udało się zachować pierwotny charakter krajobrazowy, w odróżnieniu od tego co obserwować można na innych wyspach archipelagu. 

Arrecife to największe miasto wyspy i jego stolica od 1852 roku. Jak na turystyczną atrakcję przystało, miasto od rana do nocy tętni życiem i oferuje swoim gościom wiele różnorodnych atrakcji.

Marina Lanzarote to jeden z najnowocześniejszych portów na Wyspach Kanaryjskich. Posiada ok. 440 miejsc dla jachtów a swoim klientom oferuje pełen zakres usług. Położona w świetnej lokalizacji, zaledwie 12 kilometrów jazdy samochodem od lotniska.

----------------------------------------------------------------------------------------------------
Adres: Capitanía Av. Olof Palme s/n, 35500 Arrecife, Las Palmas, Hiszpania
Tel:
VHF 09 i 16