Marciana Marina, Circolo della Vela

Marciana Marina, Circolo della Vela

Wyspy M. Śródziemnego - Elba (Włochy, Wyspy Toskańskie

Położenie: 42°48'28" N, 10°11'43" E

Elba to największa z wysp należących do Archipelagu Toskańskiego. Położona jest na Morzy Tyrreńskim, pomiędzy Półwyspem Apenińskim i Korsyką. Kusi turystów zarówno pod względem przyrodniczym - pełne uroku zatoki, liczne plaże, czyste morze; jak i zabytkowo - historycznym (przede wszystkim zabytki związane z pobytem na wyspie Napoleona Bonaparte).
Największym miastem wyspy i jej stolicą jest malownicze Portoferraio, związane swą historią przede wszystkim z rodem Medicich (choć znane już w okresie starożytnym). Swe złote czasy miasto przeżywało w epoce renesansu i z tego właśnie okresu pochodzi wiele tamtejszych zabytków. Stare miasto ofiaruje miłośnikom historii wiele atrakcji - przede wszystkim kościoły: San Rocco, Santissima Annunziata czy tez Katedra Najświętszego Sakramentu. Zwiedzając miasto można natknąć się także na wiele śladów Napoleona.
 

Marciana Marina to najmniejsze miasto na wyspie Elba. To zaledwie kilka kilometrów kwadratowych, które są wypełnione bujną zielenią, pięknym nabrzeżem i malutkim portem. Miasteczko otoczone jest górami, od zachodu górą Monte Giove, a od wschodu górą Perone.
Marina Marciana swoim gościom zapewnia 115 miejsc postojowych i przyjmuje jachty do 30 metrów długości. Oferuje standardowe udogodnienia, m.in.: prysznice i toalety, dostęp do wody pitnej oraz prądu.
Recepcja otwarta jest w godzinach:
- okres letni 08:00 - 20:00
- okres zimowy 09:00 - 12:30 oraz 14:30 - 17:30

VHF: 09
Telefon: +39 340/7960008
Adres: Porto di Marciana  Marina, Piazza Romeo Bernotti, 57033 Marciana Marina (LI)

----------------------------------------------------------------------------------------------------
Bardzo sympatyczny port z mariną zarządzaną przez lokalny klub żeglarski. Obsługa wymaga wcześniejszego zgłoszenia się przez radio na kanale 09 VHF. Warto to zrobić ponieważ basen portowy w niektórych miejsca się wypłyca i jachty układane są zgodnie z zanurzeniem. Cumowanie rufą do pomostu na muringach (wbrew informacji w locji o konieczności rzucenia kotwicy). Nowe pomosty, dobry dostęp do wody oraz prądu sprawiają pozytywne wrażenie w przeciwieństwie do węzła sanitarnego, który jest daleko od kei, a jego stan nie zachęca do korzystania z prysznicy czy toalet. Warto przejść się po miasteczku i skorzystać z oferty wielu restauracyjek czy świetnych lodziarni.
Bartek

Schemat mariny foto: www.portodimarcianamarina.it Porto di Marciana  Marina | Charter.pl foto: Justyna & Bartek Porto di Marciana  Marina | Charter.pl foto: Justyna & Bartek Porto di Marciana  Marina | Charter.pl foto: Justyna & Bartek Porto di Marciana Marina | Charter.pl foto: Justyna & Bartek