Marina Magna

Marina Magna

Wyspy M. Śródziemnego - Ibiza (Baleary, Hiszpania)

Zobacz cennik czarteru jachtów

Ibiza (katal. Eivissa) to trzecia co do wielkości wyspa Balerów (długa na 45 km i szeroka na 25km), położona w zachodniej części archipelagu. Historycznie była jedynym miejscem pokojowego współistnienia kultury punickiej i kultury rzymskiej, co pozwoliło ocalić od zniszczenia wiele zabytków starożytności. Wyspa znana jest przede wszystkim ze względu na swój imprezowo - rozrywkowy charakter, jednak posiada także wiele atrakcji innego rodzaju. W 1999 roku została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Stolicą wyspy jest miasto o tej samej nazwie – Ibiza. Jest to trzecie co do liczby mieszkańców miasto Balearów po Palma de Mallorca i Mahón. Miasto uważane jest za najpiękniejsze na Balearach. Tym, którzy przypływają tutaj jachtami, już z daleka ukazuje się Dalt Villa (Górne Miasto). Warowna część miasta wybudowana na skalistym brzegu, opasana fortyfikacjami wraz z bastionem oczaruje swym urokiem nawet najwybredniejszych podróżników.
Atrakcji turystycznych Ibizy jest sporo, wymienimy tylko kilka:

  • Catedral de Santa Maria (Katedra Marii Dziewicy).
  • Dolne Miasto – dawne dzielnice rybackie Sa Penya i La Marina. Kiedyś to były biedne dzielnice rybackie, a dziś jest to prawdziwa mekka dla wielbicieli nocnego życia i nie tylko. Mnóstwo tu barów, klubów i płynącej z głośników muzyki.
  • Monument als Corsairs – podobno jedyny na świecie pomnik pamięci korsarzy, którzy bronili miasta przed piratami.

Marina Magna znajduje się w cudownym miejscu, u podnóża Górnego Miasta. Posiada 85 miejsc i przyjmuje jachty do 60 metrów długości i 10 metrów zanurzenia. Swoim gościom oferuje wszystkie standardowe udogodnienia, m.in.: prysznice i toalety, prąd, stację paliw, WiFi, serwis naprawczy, restaurację.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Adres: del Puerto, Carrer Andenes, S/N, 07800 Ibiza, Balearic Islands, Hiszpania
Telefon: +34 971 19 38 70
VHF: 09, 16