Propriano

Propriano

Wyspy M. Śródziemnego - Korsyka (Francja)

Położenie: 41°40'64" N, 8°54'32" E

Zobacz cennik czarteru jachtów

Korsyka to francuska wyspa położona na Morzu Śródziemnym, pomiędzy Włochami i Francją. Od pobliskiej Sardynii oddzielona jest poprzez cieśninę Św. Bonifacego. Jej wielkim atutem jest stosunkowo niski stopień komercjalizacji a do tego wysoka różnorodność krajobrazu: góry (najwyższy szczyt 2760 m n.p.m), dostęp do morza, klify, polodowcowe jeziora czy zdatne do kąpieli rzeki. W bonusie odwiedzający otrzymują kręte i wysoko położone drogi, zapewniające niezapomniane widoki i takież wrażenia:) Miłośnicy zwiedzania zabytków znajdą na Korsyce coś dla siebie, jednakże trzeba pamiętać, że króluje tam przede wszystkim natura. I regionalne specjały - miód, wędliny, kasztany i wino.
Propriano położone jest na zachodnim wybrzeżu wyspy, w departamencie Korsyka Południowa. Znajduje się mniej więcej w połowie drogi między Ajaccio (na północy) i Bonifacio (na południu). Większość zabudowań miasta pochodzi z XIX wieku, ponieważ budowle z czasów antyku grecko-rzymskiego wzostały zniszczone przez piratów w wieku XVIII. Najważniejszym zabytkiem miasta jest kościół Notre Dame de la Misericorde dominujący w centrum. Ponadto okolica oferuje kilka wspaniałych plaż.
Marina w Propriano posiada ponad 400 miejsc przy kei i przyjmuje jachty do 45 metrów długości. Swoim gościom oferuje standardowe udogodnienia a położenie blisko centrum zapewnia dostęp do lokalnych atrakcji.

 

Propriano foto: Marina Propriano Propriano foto: Marina Propriano Propriano foto: Marina Propriano Propriano foto: Marina Propriano Propriano foto: Marina Propriano Propriano foto: Marina Propriano