Ajaccio

Ajaccio

Wyspy M. Śródziemnego - Korsyka (Francja)

Położenie: 41°55'21" N, 8°44'57" E

Zobacz cennik czarteru jachtów

Korsyka to francuska wyspa położona na Morzu Śródziemnym, pomiędzy Włochami i Francją. Od pobliskiej Sardynii oddzielona jest poprzez cieśninę Św. Bonifacego. Jej wielkim atutem jest stosunkowo niski stopień komercjalizacji a do tego wysoka różnorodność krajobrazu: góry (najwyższy szczyt 2760 m n.p.m), dostęp do morza, klify, polodowcowe jeziora czy zdatne do kąpieli rzeki. W bonusie odwiedzający otrzymują kręte i wysoko położone drogi, zapewniające niezapomniane widoki i takież wrażenia:) Miłośnicy zwiedzania zabytków znajdą na Korsyce coś dla siebie, jednakże trzeba pamiętać, że króluje tam przede wszystkim natura. I regionalne specjały - miód, wędliny, kasztany i wino.
Ajaccio położone jest na zachodnim wybrzeżu Korsyki, w jej południowej części. Jest to stolica i największe miasto wyspy. Zabytki Ajaccio są skupione  wokół jednej postaci - pochodzącego z tej miejscowości Napoleona Bonaparte. Cień cesarza jest obecny wszędzie - można zwiedzić m.in. jego dom rodzinny, kościół gdzie został ochrzczony (Katedra Notre-Dame de la Misericorde) czy też obejrzeć największy pomnik Napoleona w parku Jardins du Cesone. Poza tym w mieście znajdziemy to co najbardziej reprezentacyjne dla kultury śródziemnomorskiej - wąski uliczki, kolorowe targi, kafejki i restauracje. Miłośników malarstwa z pewnością zainteresuje Muzeum Fesch, gdzie można podziwiać bogatą kolekcję włoskiego malarstwa prymitywnego. Zaledwie 12 kilometrów od miasta znajduje się granitowy cypel Pointe de la Parata - miejsce gdzie oglądać można najpiekniejsze zachody słońca:)
Port Tino Rossi w Ajaccio to marina umiejscowiona tuż przy centrum miasta, co zapewnia dobry dostęp do lokalnych atrakcji. Posiada kilkaset miejsc przy kei i przyjmuje jachty od 5 do 100 metrów długości. Swoim gościom marina oferuje standardowe udogodnienia, m.in.: dostęp do wody i prądu, bezpłatne WiFi, toalety z prysznicami, parking.

VHF: 09
Tel: +33(0)495512272

Ajaccio foto: Marina Tino Rossi Ajaccio foto: Marina Tino Rossi Ajaccio foto: Marina Tino Rossi Ajaccio foto: Marina Tino Rossi Ajaccio foto: Marina Tino Rossi Ajaccio foto: Marina Tino Rossi