Porto Colom

Porto Colom

Wyspy M. Śródziemnego - Majorka (Baleary, Hiszpania)

Majorka to największa wyspa Balearów, która zapewnia swoim gościom bogactwo krajobrazu - od gór Sierra de Tramuntana w północno-zachodniej części, przez wyżyny na południowym wschodzie, aż po niziny w centralnej części wyspy. Do tego dodać  należy piękne plaże, czystą wodę oraz zabytki związane z wpływem różnych kultur - także arabskiej czy aragońskiej.
Rejon Porto Colom to największy naturalny port na Balearch, jego historia sięga czasów średniowiecza. Znajduje się we wschodniej części wyspy i stanowi doskonały punkt wypadowy na pobliską Minorkę. Sam ma także do zaoferowania wiele regionalnych atrakcji: jaskinie Coves de Drach, Park Natury Mondragó czy miasteczko Santanyi.
Wieś Porto Colom łączy w sobie urok tradycyjnej osady rybackiej z nowoczesną miejscowością turystyczną. W porcie oglądać można tradycyjne kolorowe chaty rybaków, ich łodzie i akcesoria do pracy. W centrum miejscowości uwagę przykuwa przede wszystkim główny plac otoczony klimatycznymi budynkami. Miasteczko posiada komunikację autobusową z pobliskimi Porto Cristo oraz Felanitx, jednakże trzeba mieć na uwadze fakt, że wschodnia część wyspy jest słabo skomunikowana, w związku z czym planując dłuższe wyprawy, warto wynająć samochód.

Marina Porto Colom posiada 252 miejsca przy kei i przyjmuje jachty do 20 metrów długości. Swoim gościom oferuje standardowe usługi: prysznice i toalety, dostęp do elektryczności oraz wody, restaurację, bar, warsztat naprawczy, etc.

VHF Channel: 09
Tel: +34 971 824658