Valletta Kalkara

Valletta Kalkara

Wyspy M. Śródziemnego - Malta

Położenie: 35°53'43" N, 14°31'47" E

Zobacz cennik czarteru jachtów

Malta - wyspiarskie państwo - miasto, najdalej na południe wysunięty kraj Europy. Położona jest na Morzu Śródziemnym, ok. 80 kilometrów od Włoch. Historią sięga czasów prehistorycznych, jednakże na wyspie znaleźć można ślady późniejszych kultur, pod wpływem których się znalazła -m.in.: fenickiej, rzymskiej, sycylijskiej, brytyjskiej. Odzwierciedlenie tej mozaiki kulturowej zaobserwować można zarówno w języku, jak i w architekturze. Valetta stanowi najbardziej zagęszczony obszar zabytkowy na świecie. Poza ilością, także rozpiętość epokowa zabytków, może zrobić ogromne wrażenie - na Malcie znajdziemy zarówno ślady prehistoryczne (megalityczne świątynie i grobowce), starożytne, jak i nowożytne pałace, fortyfikacje czy kościoły. Dla miłośników natury wyspa oferuje piękne plaże (zwłaszcza na północy), parki rozrywki, ogrody zoologiczne. Na uwagę zasługuje także Popeye Village:)

Marina Kalkara znajduje się na wschodnim wybrzeżu Malty, w obrębie Wielkiego Portu - zatoki będącej jednocześnie międzynarodowym portem morskim. Port znajduje się w pobliżu Three Cities, czyli historycznego zespołu trzech sąsiadujących ze sobą miast (Birgu, Senglea, Cospicua) a naprzeciw Valetty. Jest otoczony historycznymi budynkami a bliskość miasta pozwala na łatwy i szybki dostęp do barów, restauracji, sklepów, etc.
Marina oferuje swoim gościom podstawowe udogodnienia: dostęp do wody i prądu, prysznice i toalety, ochronę. Bliskość międzynarodowego lotniska Luqa też nie jest bez znaczenia. Jest to zaledwie 8 km i przejazd zajmuje około 25 minut. Bezpłatny parking znajduje się tuż obok mariny.

------------------------------------------------------------------------

VHF Channel Kalkara Marina: 13
VHF Channel Valletta Harbour: 12
Telefon: +356 21661306
Adres: Kalkara Marina Co. Ltd, Kalkara Wharf, Kalkara, KKR 1501, Malta

Marina Kalkara, Valletta, Malta foto: Mapy Google Wejście do portu Valletta foto: Kasia Koj Wejście do portu Valletta foto: Kasia Koj Wejście do portu Valletta foto: Kasia Koj Wejście do portu Valletta foto: Kasia Koj Wejście do portu Valletta foto: Kasia Koj Widok na port z góry foto: Piotr Kowalski Widok na port z góry foto: Piotr Kowalski Wieczorową porą na Malcie foto: Kasia Koj Wieczorową porą na Malcie foto: Kasia Koj Wieczorową porą na Malcie foto: Kasia Koj Nocą Malta prezentuje się cudownie foto: Piotr Kowalski Nocą Malta prezentuje się cudownie foto: Piotr Kowalski Nocą Malta prezentuje się cudownie foto: Piotr Kowalski Nocą Malta prezentuje się cudownie foto: Piotr Kowalski Panorama portu foto: Kasia Koj Warto na zwiedzanie wyspy wybrać się żółtym autobusem foto: Piotr Kowalski Warto na zwiedzanie wyspy wybrać się żółtym autobusem foto: Piotr Kowalski Warto na zwiedzanie wyspy wybrać się żółtym autobusem foto: Piotr Kowalski Na Malcie jest wiele miejsc godnych obejrzenia foto: Kasia Koj Wycieczka do słynnej Błękitnej Groty foto: Kasia Koj Wycieczka do słynnej Błękitnej Groty foto: Kasia Koj Wycieczka do słynnej Błękitnej Groty foto: Piotr Kowalski Wycieczka do słynnej Błękitnej Groty foto: Kasia Koj Malta foto: Piotr Kowalski Malta foto: Kasia Koj Malta foto: Piotr Kowalski Zakupy na rejs foto: Kasia Koj