Valletta Ta' Xbiex, Roland Marina

Valletta Ta' Xbiex, Roland Marina

Wyspy M. Śródziemnego - Malta

Położenie: 35°45'8" N, 14°29'98" W

Malta - wyspiarskie państwo - miasto, najdalej na południe wysunięty kraj Europy. Położona jest na Morzu Śródziemnym, ok. 80 kilometrów od Włoch. Historią sięga czasów prehistorycznych, jednakże na wyspie znaleźć można ślady późniejszych kultur, pod wpływem których się znalazła -m.in.: fenickiej, rzymskiej, sycylijskiej, brytyjskiej. Odzwierciedlenie tej mozaiki kulturowej zaobserwować można zarówno w języku, jak i w architekturze. Valetta stanowi najbardziej zagęszczony obszar zabytkowy na świecie. Poza ilością, także rozpiętość epokowa zabytków, może zrobić ogromne wrażenie - na Malcie znajdziemy zarówno ślady prehistoryczne (megalityczne świątynie i grobowce), starożytne, jak i nowożytne pałace, fortyfikacje czy kościoły. Dla miłośników natury wyspa oferuje piękne plaże (zwłaszcza na północy), parki rozrywki, ogrody zoologiczne. Na uwagę zasługuje także Popeye Village:)

Marina Roland znajduje się na wschodnim wybrzeżu Malty, w obrębie Wielkiego Portu, w zatoce Ta 'Xbiex w osłoniętym porcie Marsamxetto. Marina jest znakomicie usytuowana gdzie żeglarze mogą znaleźć sklepy, supermarket, bary, restauracje.

------------------------------------------------------------------------

VHF Channel: 13
VHF Channel Valletta Harbour: 12
Telefon: +356 9947 8678
Adres: Kix-Xatt Ta' Xbiex, Ta' Xbiex, Malta

Malta, Valletta, Roland Marina Wejście do portu Valletta foto: Kasia Koj Wejście do portu Valletta foto: Kasia Koj Wejście do portu Valletta foto: Kasia Koj Wejście do portu Valletta foto: Kasia Koj Wejście do portu Valletta foto: Kasia Koj Widok na port z góry foto: Piotr Kowalski Wieczorową porą na Malcie foto: Kasia Koj Wieczorową porą na Malcie foto: Kasia Koj Wieczorową porą na Malcie foto: Kasia Koj Nocą Malta prezentuje się cudownie foto: Piotr Kowalski Nocą Malta prezentuje się cudownie foto: Piotr Kowalski Nocą Malta prezentuje się cudownie foto: Piotr Kowalski Nocą Malta prezentuje się cudownie foto: Piotr Kowalski Panorama portu foto: Kasia Koj Malta :) foto: Piotr Kowalski Warto na zwiedzanie wyspy wybrać się żółtym autobusem foto: Piotr Kowalski Warto na zwiedzanie wyspy wybrać się żółtym autobusem foto: Kasia Koj Warto na zwiedzanie wyspy wybrać się żółtym autobusem foto: Kasia Koj Na Malcie jest wiele ciekawych miejsc obejrzenia foto: Kasia Koj Wycieczka do słynnej Błękitnej Groty foto: Piotr Kowalski Wycieczka do słynnej Błękitnej Groty foto: Piotr Kowalski Wycieczka do słynnej Błękitnej Groty foto: Kasia Koj Wycieczka do słynnej Błękitnej Groty foto: Piotr Kowalski Malta foto: Piotr Kowalski Malta foto: Piotr Kowalski Malta foto: Kasia Koj Malta foto: Kasia Koj