Cagliari

Cagliari

Wyspy M. Śródziemnego - Sardynia (Włochy)

Położenie: 39°12'42" N, 9°6'42" E

Zobacz cennik czarteru jachtów

Sardynia to druga co do wielkości wyspa Morza Śródziemnego, położona mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Europą a Afryką. Przyciąga turystów zarówno ze względu na bogactwo krajobrazu, jak i urok tamtejszych miast. Wyspa posiada bogata historię, o czym świadczą chociażby pozostałości cywilizacji nuorskiej.
Cagliari to miejscowość położona na południowym wybrzeżu Sardynii, na równinie Campidano. Stolica rejonu i całej wyspy. Doskonałe miejsce do zwiedzania, posiada wiele zabytków, ukazujących m.in. burzliwą historię rejonu a także wpływy różnorodnych kultur. Poza częścią zabytkową miasto oferuje zwiedzającym także wiele współczesnych atrakcji - sklepy, restauracje, kawiarnie.
Marina położona jest w samym centrum miasta, naprzeciw jego starej części. Tym samym zapewnia swoim gościom bezpośredni dostęp do wszystkich miejscowych atrakcji. Przyjmuje jachty do 90 metrów długości i zapewnia wszystkie standardowe udogodnienia dla swoich gości. Jest oddalona zaledwie 10-15 minut drogi od lotniska Elmas.