Znajdź nas na Facebooku

Museum of London Docklands (Londyn 2017)

Museum of London Docklands (Muzeum Doków w Londynie) sama nazwa mało zachęca do odwiedzenia tego miejsca. Jak nam polecono to miejsce, to tak od dużego niechcenia się tam udałam. Jak już jestem w tym Londynie, muzeum nie jest daleko od naszej mariny (Limehouse Marina), to w sumie dlaczego by go nie zobaczyć. Było warto poświęcić te 3 godziny, bo miejsce okazało się być bardzo ciekawe i do tego bardzo fajnie zorganizowane.

Może zacznijmy od początku. Siedziba muzeum znajduje się w samym sercu starej dzielnicy doków (dockland), nieopodal nowoczesnego kompleksu biurowego, Canary Wharf. Jako, że Londyn od początku swojego istnienie bardzo mocno związany był z wodą, to i doki odegrały tutaj wielkie znaczenie. Stąd pomysł na pokazanie historii Londynu przez pryzmat zmieniających się doków. Naszą podróż w czasie zaczynamy od imperium rzymskiego, później przechodzimy do średniowiecza. Następny etap to kolonializm i niewolnictwo, później wchodzimy w okres II wojny światowej. Później chwila nostalgii w latach 60. XX wieku, kiedy to doki zupełnie podupadają i wygląda, że właśnie jest to ich koniec. Jednak znalazł się pomysł i udało się je w większości ocalić, tworząc to jedyne w swoim rodzaju muzeum. 

Muzeum otwarte jest codziennie w godzinach 10:00 - 18:00, wstęp bezpłatny, adres: 1 Warehouse, West India Quay, London E14 4AL, Wielka Brytania
Telefon: +44 20 7001 9844, strona: www.museumoflondon.org.uk

 

Powrót

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas

33 497 10 57
pn - pt 8:00 - 16:00

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek
8:00 - 16:00

Napisz do nas

Zapytanie o czarter

Skorzystaj z formularza zapytania
Kursy motorowodne
ISSA - Federacja Szkół Żeglarskich
STCW
Księgarnia Morska - mapy, locje, przewodniki żeglarskie
Klub żeglarski Halny