Znajdź nas na Facebooku

Oceanarium "Oceanopolis" (Brest 2016)

Oceanarium "Oceanopolis" jest bardzo nowoczesnym obiektem zaprojektowany tak, żeby w ciekawy i kompletny sposób pokazać życie istot podwodnych z różnych mórz i stref klimatycznych. Dla dzieci jest to istny raj, ale dorośli też nie będą się tutaj nudzić. W czterech pawilonach tematycznych obejrzymy  pingwiny, żółwie morskie, foki i kolorowe ryby i rybki. Choć dla mnie główną atrakcją było spotkanie rekina "twarzą w twarz".

Możemy korzystać tutaj z różnych animacji oraz atrakcji i tym samym dowiedzieć się wielu nowych rzeczy. Te nowinki techniczne mają nam w sposób łatwy i przystępny pokazać życie pod wodą.

Oceanopolis znajduje się na obrzeżach Brestu – wycieczka piesza będzie trwała ponad godzinę, więc warto skorzystać z autobusu aby się tam dostać. Bilet dla osoby dorosłej zamówiony przez internet kosztuje 18,80 euro (na miejscu o euro więcej) , dla dzieci są zniżki, obowiązują też pakiety rodzinne.

Oceanarium "Oceanopolis" jest czynne przez cały rok z wyjątkiem kilku świąt. Dostępne są dla zwiedzających od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00 - 17:00. Na zwiedzanie należy poświęcić tutaj od 3 do 5 godzin.
Adres:
Port de Plaisance du Moulin Blanc, 29200 Brest, Francja.
Telefon: +33 2 98 34 40 40, strona: www.oceanopolis.com

 

Powrót

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas

33 497 10 57
pn - pt 8:00 - 16:00

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek
8:00 - 16:00

Napisz do nas

Zapytanie o czarter

Skorzystaj z formularza zapytania
Kursy motorowodne
ISSA - Federacja Szkół Żeglarskich
STCW
Księgarnia Morska - mapy, locje, przewodniki żeglarskie
Klub żeglarski Halny